czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

ja byłem za tym, aby Tobie dali testy - wiem, że chcecie trochę kasy za to, no ale z tym każda firma musi się liczyć.

Najgorsze, gdybyś dał się przekupić z jakiejś strony, to niestety jest w wielu testach, ale dałbym Ci zaufanie dopóki nie podważyłbyś go
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37 pisze:oni mają gdzieś apel jednej mrówki , prawda jest taka że czy wydasz u nich 5 czy 20tyś to jest dla nich minimalny zysk
i pomyliłeś się Wojtej37

Delta odpowiedziała na apel mrówki"

i zaprosiła mnie na testy takie, jakie będę sobie życzył, a życzę sobie wiele.
Biorę cały dzień wolny, aby razem z ich najlepszym technikiem przetestować to, co będę chciał


Rozumiem, że Wojtek37 jesteś zaskoczony, że Delta odpowiada na apel mrówki"?
wkin
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2015, o 11:30

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: wkin »

grzegorz 55, mogę Ci powiedzieć ze swojego doświadczenia, że kontakt i sposób pracy Delty jest taki, że są otwarci na klienta. Ja jak kupowałem swój mikroskop i rozmawiałem z nimi, to także proponowali mi testy u nich, a nawet zaproponowali mi, że podjadą do mnie, a ja swoje próbki testuje. Nie skorzystałem z tego, ale propozycja była, choć nie jestem osobą, której opinie coś znaczą, zwiększa im znacząco sprzedaż, itp.
Po kilku miesiącach podjechałem na zlot czerwcowy Delty, a potem z dzieckiem na Astroshow w sierpniu i nikt się nie narzucał, nie dzwonił, żeby kupować Deltę. To ja zadzwoniłem do nich, bo nie mogłem nic znaleźć na rynku wtórnym, co mnie interesowało, a wydawało mi się, że długo szukam. Wg mojej oceny twój przypadek nie jest jakiś szczególny.

Rozmawiałem wtedy też z Nikonem i Zeisem i przyjazd do nich na testy też byłby możliwy, a w moim zainteresowaniu był sprzęt z ich najniżej półki.

Wojtek37, też ma rację odnośnie mrówki". Sam pomyśl, przecież każda firma ma jakiś produkt i klienta docelowego dostosowanego do tego produktu. Przy zakupie mikroskopu na pewno to nie ja, ani ty jesteśmy klientami docelowymi. Są nimi instytucję naukowe, uczelnie, laboratoria medyczne itp. One kupują w dużej ilości. Jakby firma zajmowała się tylko nami, to w niedługim czasie by jej nie było. O to chodziło Wojtek37.

Grzegorz55. Moje wrażenie jest takie, że ogólnie ta branża skupia wiele życzliwych ludzi, nie wiem skąd u Ciebie taka podejrzliwość, że są nierzetelni i nieuczciwi. Tak po prostu nie jest.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

wkin pisze:nie wiem skąd u Ciebie taka podejrzliwość, że są nierzetelni i nieuczciwi. Tak po prostu nie jest.
Najżyczliwsi to są handlowcy, że jak napiszesz, że masz budżet 10 tys. to zaraz podniosą cenę sprzętu o nad 1 tys. od ceny, za którą 2 miesiące temu nie zszedł im sprzęt, nawet nikt nie licytował.

Życzliwość oczywiście jest jeszcze większa - wystawiają na portalach za 5 tys., ale tobie mogą sprzedać za 3 tys. - więc jest życzliwość - jestem optymistą,

nawet dopłacają do sprzętu, abym mógł kupić.

Jeśli chodzi o Deltę - mi tylko chodzi, że nie ma testów porównawczych i trudno wybrać, po prostu jest to losowanie.
Że sama Delta o to nie dba, a nie dba, gdyż może rzeczywiście nie jest jej to na rękę, i tyle.
Pogodziłem się z tym.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Tez jesli chodzi o podejscie pracownikow od mikroskopow do ludzi to nie mam Delcie absolutnie nic do zarzucenia.
ja byłem za tym, aby Tobie dali testy - wiem, że chcecie trochę kasy za to,
Skad to wiesz?
wkin
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2015, o 11:30

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: wkin »

Może w twoim przypadku tak jest, nie wiem dlaczego. Może to pech. To rozpal jakieś ognisko odpędzające złe moce lub coś w tym rodzaju. To może pomóc .

Ja tak nie miałem, choć byłem skłonny na początku wydać 10 - 15 tys. Zdecydowałem, że mam za małe doświadczenie na zakup docelowy (jeszcze nie wiedziałem do czego bym go wykorzystywał). Mikroskop wykorzystuje w pracy, do analizy osadu czynnego z oczyszczalni. Do tego nie muszę mieć jakieś super jakości. Jak się zarażę micro, to będę myślał co zrobić.

Co do podniesienia cen ze strony sprzedających, to jest sprawa popytu. Może to koniec roku lub coś innego, ale na pewno zainteresowanie zakupem mikroskopu jest większe.

Jeśli ten mikroskop o którym mówisz jest droższy tylko o 1 tys. zł. od ceny wcześniejszej, a tobie on odpowiada, to go kup. Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś Ci go sprzątnie sprzed nosa. Możesz też zaryzykować i poczekać, może cena spadnie, a może wzrośnie.

Za pół roku to dolar może być po 5 zł. Jak się okaże, że ściągalność podatków nie będzie tak imponująca jak zakładają i nie będzie czym załatać dziury w budżecie. A niestety tak może być - odpukać.
Ryzyko musisz podjąć sam.

Nie rozumiem, twojego stanowiska odnośnie Delty, że ma robić jakieś testy porównawcze. Nie bardzo wiem, co chcesz w tych testach zobaczyć. Że mikroskop Delty za 3tys. jest taki sam pod każdym względem jak mikroskop Nikona za 15tys i Zeisa za 20 tys. Czy może że Nikon ma 75 pkt, a delta 73 pkt? Przecież na forum jest wątek PlanApo o zakupie mikroskopu, który jak mówisz kilka razy czytałeś i tam pisze, że jest wielka czwórka która jest w miarę równa, potem długo nic i dopiero dalej są mikroskopy chińskie. Jest tylko problem ceny i czy ta jakość jest Ci potrzebna, do tego co chcesz robić. Różnica w cenie jest kilkukrotna przy zakupie urządzeń nowych.
Potrzebujesz mikroskopu, to Ci Delta proponują przyjazd ze swoimi próbkami. Sam musisz sprawdzić, czy mikroskop Ci odpowiada (jego jakość, ergonomia) do tego co chcesz na nim robić. To nie jest rynek aparatów fotograficznych, czy smartphonów, żeby mieć jakieś zbiorcze testy.

Grzegorz 55 nie wiesz co tak naprawdę Ci potrzeba, dlatego powtórzę jeszcze raz radę którą tu otrzymałeś tu od doświadczonych użytkowników forum, żeby kupić coś taniego i samemu określić co Ci potrzeba.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Jeszcze jest kwestia taka - kto i ile wyciagnie z tej Delty za 3 tysie. Bo jak postawimy przy niej poczatkujacego, powiedzmy mnie i np. Charelsa Krebsa to zareczam, ze wyniki beda skrajnie rozne Bo efekt koncowy zalezy od operatora", od sprzetu tez, ale samo sie nie robi

Inny tego typu przyklad z zycia - Pickul, ktory wyniosl z zalozenia bezsensowna metode fotografowania na swiatowy poziom.
wkin
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2015, o 11:30

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: wkin »

planapo pisze:eszcze jest kwestia taka - kto i ile wyciagnie z tej Delty za 3 tysie. Bo jak postawimy przy niej poczatkujacego, powiedzmy mnie i np. Charelsa Krebsa to zareczam, ze wyniki beda skrajnie rozne
Fajny początkujący użytkownik ., który robi takie foty, że szczena opada . Pitcul też chyba początkujący .
Wczoraj przeglądałem twoje fotki, które robiłeś kryształom, chyba to było E300. Są tam takie, że chętnie bym je od Ciebie kupił, aby sobie wydrukować i powiesić na ścianie. Oczywiście w godnym miejscu. Na wiosnę będę miał mały remoncik. Nie wiem tylko, czy jest to możliwe.

A wracając do tematu, to jak wchodzi w grę jeszcze operator, to test musiał by wykonywać jeden człowiek, albo wg jakieś procedury. To mi umknęło. Tym bardziej to co zaproponowała Delta jest jeszcze bardziej sensowne. Przyjedź i zobacz sam, czy Ci pasuje".
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

W sensie ze 3 osoby:
- poczatkujacy
- ja
- Krebs

Tak czy tak dziekuje za mile slowa Mysle ze przeslanie pliku do wydruku jest mozliwe, tylko nie kazde zdjecie zachowuje w wysokiej jakosci wiec musialbym wiedziec dokladnie, o ktore Ci chodzi.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

Grzegorzu nie jestem zaskoczony odpowiedzią Delty, a sprawiasz wrażenie inteligentnego, spodziewałem się jakiejś reakcji z ich strony swoją wypowiedzią w pewnym sensie że zostaniesz zignorowany psychologicznie wymuszałem odpowiedź ( niema osób którym nie zależy na 20tyś)
grzegorz55 pisze: Najżyczliwsi to są handlowcy, że jak napiszesz, że masz budżet 10 tys. to zaraz podniosą cenę sprzętu o nad 1 tys. od ceny, za którą 2 miesiące temu nie zszedł im sprzęt, nawet nikt nie licytował.
Kolejny raz ewidentnie bijesz do mnie zarzucając to i owo, nieżyczliwy to ja mogę dopiero być.
Jak zwykle wypisujesz bzdury chyba nie masz pojęcia jak działa allegro, link poniżej wyjaśni Ci czy mi schodził sprzęt
allegro 5757516541
Do kupna mikroskopu napaliłeś się jak szczerbaty na suchary a nie masz o tym najmniejszego pojęcia , nie obchodziło mnie jaki masz budżet , albo kogoś stać albo nie i nie podnosiłem wartości ze względu na Twoją osobę, wczoraj sprzedałem ostatnią sztukę z dziesięciu do kliniki weterynaryjnej na Bielanach i w takiej cenie jaką kilka stron wcześniej napisałem, dobrze że to nie Ty kupiłeś bo prawdopodobnie truł byś mi głowę przez pół roku .
Po za tym Twoja taktyka kupowania sprzętu gdzie na początku oznajmiasz że masz do wydania 20tyś a pojęcia żadnego w tym temacie jest na poziomie dziesięcioletniego dziecka, pewnie zaskoczony będziesz jak ktoś to wykorzysta a nie masz dziesięciu lat tylko około pięćdziesięciu i znasz życie , no chyba że z innej planety jesteś. W tej kwestii łatwo CIę zmanipulować i sam o tym wiesz , jedziesz do Delty na prezentację oglądać różne techniki , wcześniej żadnej z nich nie widziałeś, super, jedź , koledzy z Delty są bardzo mili w końcu zostawisz im kupę kasy i będą mieli dże pole do popisu a wiedząc o tym ile Ty wiesz na temat mikroskopów to w zasadzie nieograniczone, jeśli uraziłem Twoje Ego to sorry ale taka jest prawda,jako nieżyczliwy handlowiec znam finał twych poszukiwań o czym też wcześniej napisałem ,życzę miłego korzystania z mikroskopu Delty , i jeszcze raz podkreślę że naprawdę w brew ogólnym niekorzystnym opiniom nie są to złe mikroskopy a nazywanie ich obraźliwie chińczykami nie przynosi im hańby bo obecnie nawet Nikony o czym się nie mówi produkowane są w chinach pn taki E200 też .

ps. więcej nic nie odpowiem w tym temacie i nie wdam się w dyskusję na zaczepki w moją stronę

26. pkt regulaminu: Kto w jakikolwiek sposób obraża, kpi lub lekceważy innych użytkowników ze względu na poziom prezentowanej wiedzy podlega karze upomnienia, ostrzeżenia lub usunięcia konta

prosze o zedytowanie posta wzgledem powyzszego
mod
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37 pisze:Kolejny raz ewidentnie bijesz do mnie zarzucając to i owo, nieżyczliwy to ja mogę dopiero być.
Wojtku37, mam 45 lat - jeszcze,

nie mam osobiście nic do Ciebie i nie tylko z Tobą rozmawiałem więc ogólnie pisałem, bo od zachwytu nad osobami zapalonymi do mikroskopów i ich entuzjazmu - przeszedłem do dużej ostrożności, gdyż zobaczyłem, że jestem trochę manipulowany (doszedłem do tego jak czytałem forum i porównywałem z linkami, aukcjami, komentarzami itd).

Tak, jestem laikiem i można mnie przerobić, i dzięki tej świadomości jeszcze nie zostałem przerobiony, przynajmniej na razie.

Myślę, że każdy ma prawo wystawiać sprzęt po tyle, po ile chce - to jego sprawa, ale mało fajnie jest, jeśli ktoś pokazuje przy tym, że Ci pomaga, że robi to z czystej życzliwości itd. - aż chce się takiej osobie zaufać i ufa się, i .
Przynajmniej ja tak nie umiem i nie pamiętam, abym w swoim życiu wobec kogoś tak się zachowywał.
wkin
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2015, o 11:30

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: wkin »

planapo pisze:W sensie ze 3 osoby:
- poczatkujacy
- ja
- Krebs
Sorki, kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Nie zauważyłem przecinka.

PlanApo z tymi fotkami, to nie wiem jak pokazać, które to są. Czy skopiować na dysk i potem wstawić do postu, czy po dacie i nazwie pliku? Czy może jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

a nazywanie ich obraźliwie chińczykami
ja nie uzywam tego okreslenia pejoratywnie ) jest cala gama chinczykow od zabawek po w zasadzie badawcze
bo obecnie nawet Nikony o czym się nie mówi produkowane są w chinach pn taki E200 też.
I inne rangi szkolnej i studenckiej tez. Tak samo z obiektywami achro i planachro Nikony maja nawet nalepke made in china"
Czy skopiować na dysk i potem wstawić do postu
Skopiuj, napisz pw a potem przeslij mi mailem
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości