Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
LupusVulpes
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2015, o 13:33

Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Post autor: LupusVulpes »

Hej,
Czy technicznie rzecz biorąc jestem w stanie przygotować się do rozszerzonej matury z biologii startując z materiałem teraz ? Równolegle pracuję też nad chemią, ale tutaj daje radę i przedmiot sprawia mi przyjemność. Liceum skończyłem 2 lata temu, olałem szkołę i nie wiedziałem co chcę robić. Teraz chcę pójść na weterynarię więc bez biologii się nie obędzie.

Mam już za sobą jedno podejście, gdzie uczyłem się czytając i spisując praktycznie wszystko z podręcznika. Metoda była tragiczna bo nic nie zapamiętałem mimo że przerobiłem tak z 20 tematów nawet do 7 dziennie, ale średnio robiłem po 3. Szybko się zniechęciłem i nie ruszałem książek aż do teraz. Błagam pomóżcie, jak się uczyć biologii
Jestem kompletnie zielony w temacie, nie wiem od czego zacząć i na jakie wiadomości zwracać uwagę. Wszystko wydaje mi się ważne i ciekawe, ale nie wiem co będzie ode mnie wymaganem, przez co panicznie próbowałem wkuwać wszystko z każdego tematu.

Te studia jako cel nadają mojemu życiu sens, będę dozgonnie wdzięczny jeżeli ktoś wskaże mi jak zacząć przygodę z biologią. Czy wcześniej wspomniane podręczniki wystarczą ? Czego się uczyć, które tematy najpierw ? Jaka jest podstawa programowa dla maturzystów z przed 2014 ? Znalazłem tutaj zagadnienia maturalne: mogę się uczyć pod to ?
Awatar użytkownika
alicia
Posty: 94
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:34

Re: Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Post autor: alicia »

Wydaje mi się, że to trudne, ale na pewno osiągalne. Może warto byłoby pomyśleć nad skorzystaniem z pomocy korepetytora/kursów maturalnych, żeby jednak ktoś pomógł ukierunkować Ci tę wiedzę. Jeśli nie to sugeruję przerobić dany dział, a następnie pytania z niego. Tak samo z arkuszami, jeśli przerobisz wszystkie to z pewnością będziesz wiedział na co warto zwrócić uwagę. Tylko się nie zniechęcaj
LupusVulpes
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2015, o 13:33

Re: Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Post autor: LupusVulpes »

Dziękuję, za słowa otuchy także bardzo tego potrzebuje ! A więc czas zacząć działać
Medyk 300

Re: Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Post autor: Medyk 300 »

568137235923756239785672385723572374236752794826173492138403579142370124792147591024739124719047 wątków jest , które można znaleźć .
Tak można się przygotować . Był chłopak co w kwietniu zaczął od 0 i w miesiąc się wyrobił . jest dziś na 4 roku leku w Lublinie. Spał 4 h a przez kolejne ZAPIERDALAŁ !
Moszna ?
Moszna !
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Post autor: ryniofit8000 »

Nikt nie odpowie na takie pytanie.
Jednej osobie wystarczą 3 miesiące, innej nie wystarczy 5 lat.
LupusVulpes
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2015, o 13:33

Re: Od 0 do rozszerzenia z biologii, dam radę ??

Post autor: LupusVulpes »

Odpowie odpowie, Medyk 300 dobrze powiedział Czuje się mega zmotywowany, już dzisiaj przerobiłem 3 tematy i wbrew wszystkiemu okazało się że troche pamiętam z tego co kiedyś próbowałem. Czytać- ćwiczyć a na końcu porobić testy taki jest mój plan działania codziennie ile wlezie. Życzcie powodzenia chyba się przyda !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości