opłata za maturę

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
marjanek777
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2016, o 15:23

Re: opłata za maturę

Post autor: marjanek777 »

alicia, ok dziękuję bardzo
X_M
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2016, o 15:46

Re: opłata za maturę

Post autor: X_M »

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Jest pewna nieścisłość, która nie daje mi spokoju i mam nadzieję, że będziecie w stanie udzielić mi odpowiedzi. Otóż w moim przypadku poprawa matury jest odpłatna. Wniosłem opłatę za egzamin maturalny do oke w Jaworznie w terminie oraz wysłałem do dyrektora oke załącznik 26a i potwierdzenie wniesienia opłaty również w terminie. Jednak dopiero teraz natrafiłem na pewną informację: na stronach internetowych pewnych szkół w kraju i m.in. na stronie oke Warszawa jest wzmianka, iż należało w terminie od 1 stycznia do 7 lutego b.r. przedłożyć kopie dokumentów, które się wysyła do oke również do dyrekcji szkoły, w której złożyło się deklarację. Na stronach oke Jaworzno oraz cke NIE MA informacji o konieczności złożenia tych dokumentów (zał. 26a i dowód wpłaty) do szkoły! I tu moje pytanie: czy przez to mogą mi uniemożliwić ponowne zdawanie egzaminu? Jeśli jest ktoś zorientowany w przepisach dot. odpłatności za egzamin maturalny, to bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuję za odpowiedź.
Medyk 300

Re: opłata za maturę

Post autor: Medyk 300 »

X_M pisze:Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Jest pewna nieścisłość, która nie daje mi spokoju i mam nadzieję, że będziecie w stanie udzielić mi odpowiedzi. Otóż w moim przypadku poprawa matury jest odpłatna. Wniosłem opłatę za egzamin maturalny do oke w Jaworznie w terminie oraz wysłałem do dyrektora oke załącznik 26a i potwierdzenie wniesienia opłaty również w terminie. Jednak dopiero teraz natrafiłem na pewną informację: na stronach internetowych pewnych szkół w kraju i m.in. na stronie oke Warszawa jest wzmianka, iż należało w terminie od 1 stycznia do 7 lutego b.r. przedłożyć kopie dokumentów, które się wysyła do oke również do dyrekcji szkoły, w której złożyło się deklarację. Na stronach oke Jaworzno oraz cke NIE MA informacji o konieczności złożenia tych dokumentów (zał. 26a i dowód wpłaty) do szkoły! I tu moje pytanie: czy przez to mogą mi uniemożliwić ponowne zdawanie egzaminu? Jeśli jest ktoś zorientowany w przepisach dot. odpłatności za egzamin maturalny, to bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja zapłaciłem, i wysłałem załącznik 26 a do OKE. Do szkoły dałem tylko deklaracje, i poinformowałem sekretarkę, że wzniosłem opłatę za matury poprawkowe. To wszystko. Żadnych kopii nie dawałem do szkoły, tylko deklaracje.

piotrekqwerty
Posty: 14
Rejestracja: 13 sie 2015, o 12:51

Re: opłata za maturę

Post autor: piotrekqwerty »

Cześć!

Mam następujący problem. Maturę z chemii pisałem kilka lat temu. W ubiegłym roku zadeklarowałem ją, lecz nie podszedłem do egzaminu. W tym roku chciałem ponownie podejść do egzaminu. W tej sytuacji zgodnie z rozporządzeniem powinienem wpłacić 50zł na konto OKE. Dzisiaj wszedłem na ich stronę i zauważyłem, że termin był do 7 lutego? Czy to oznacza, że moja deklaracja jest nieważna i nie będę mieć możliwości podejścia do matury, czy po prostu naliczą mi jakieś odsetki? Do OKE mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek.

Na stronie OKE Gdańsk pojawił się komunikat, że termin został przedłużony do 29 lutego. Ja podlegam niestety pod Poznań a tam niczego takie nie znalazłem. Myślicie, że jest to do załatwienia jeszcze?
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Re: opłata za maturę

Post autor: koterska »

Ja w Krakowie dowiedziałam się w szkole (wywieszona kartka), że bez wniesienia opłaty do 7 lutego OKE odrzuca deklarację. Najlepiej zadzwonić do szkolnego sekretariatu i OKE w Twoim mieście, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów i ewentualnie czy można jeszcze zapłacić.

Co do pytania parę postów wyżej: Mojej szkoły nie interesował fakt czy ja zapłaciłam czy nie. Powiedzieli, że oni tylko wysyłają deklarację a czy OKE odrzuci z racji niezapłacenia to już nie ich sprawa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości