[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Pisałem (odpisywałem) ładnych kilkanaście minut i mi zeżarło :-(
Jako, że nieczasowy bardzo jestem, to przy okazji -)
Awatar użytkownika
zemanpg
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2018, o 11:32

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: zemanpg »

Chciałbym włożyć coś od siebie dla forum i przybliżyć trochę Wam sprzęt mojego syna, a jest to mikroskop Levenhuk 320 (cena ok 550-750zł brutto) oraz kamera chińska LeeTun 5MP MEE-500(ok 200zł netto). W ramach prezentacji mikroskopu i kamery zamierzam wrzucić kilka zdjęć i filmiki. Co mi zaproponujecie abym powiększał i pokazywał? Nie mam kupionych preparatów, w stawach i kałużach póki co za dużo nie pływa, w akwarium za dużo żywych organizmów też nie mam. O w miarę świeżą muchę też teraz ciężko Do powiększeń obiektywów 4x, 10x póki co proponuję skórkę cebuli. Do powiększenia 40x już nie mam pomysłu, do 100x immersja tym bardziej. Mogę też się wstrzymać chwilę i poczekać na wiosnę i obfite kałuże. Może w sumie wychoduję odrobinę solowców (chyba jeszcze gdzieś mam jajka), zobaczymy jak będzie, mogą szybko uciekać z kadru. Może znajdę w akwarium jakąś martwą krewetkę, czasami na filtrze są martwe krewetkowe dzidzie. Piszcie co chcecie abym pokazał takiego w miarę dostępnego.
Opis mikroskopu dać w dziale mikroskopy do 500zł czy już 500-2000zł? Test kamerki rozumiem bezpośrednio w dziale Mikroskopia i mikrofotografia - dyskusje techniczne".
Black_one
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2019, o 10:54

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Black_one »

Szanowni,
Śledziłem tematy od jakiegoś czasu i bardzo cenię waszą fachowość i to jak pomocna zbiera się tu grupa.
Zapoznawszy się z zupełnymi podstawami z poprzednich wątków pozwalam sobie rzucić zapytanie.
Szukam mikroskopu dla syna. Ma 7 lat i ogromny głód wiedzy.
Rozumiejąc, że jego zapał może być płonny potrzebuję pierwszego, budżetowego sprzętu.
Rozważam zakup nowego bądź używanego. Chętnie odkupiłbym też od kogoś stąd jeśli się tym zajmujecie.
Czy jesteście w stanie polecić coś, co nie będzie jedynie zabawką i substytutem? Coś co faktycznie pozwoli zaobserwować to, czego nie można nieuzbrojonym okiem?
Budżet to 200-300 zł.
Widziałem sprzęty Opticon (Student-Biolife-Investigator), Bresser (Junior), Delta Optical (Biolife, Stereolight) oraz używki od PZO. Jesteście w stanie odradzić mi kiepskie wybory, polecić coś godnego lub zasugerować zmiany?

Podsumowując:

Cel - popularno-naukowy dla dziecka
Budżet - 200-300

Z góry dziękuje za pomoc.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Szacowny Ojcze rodziny,
Na " mikroskopy pzo olx" są oferty dwóch, białych mikoskopów za 200 i 420 zl. To ten sam typ mono i bino. Głowica bino ma rozstaw źrenic chyba od 55 mm, nie wiem jak to jest z siedmioletnimi chłopcami. Wg mnie, mono za 200 zł powinien wystarczyć. Ostatnio posługuję się tym typem przy badaniu zewnętrznego oświetlenia i jestem nim zachwycony. Polskie, stare achromaty są doskonałej jakości. Do oświetlenia wystarczy lampka z matową żarówką. Jeżeli jeszcze zamontujesz przelotowy ściemniacz za 30 zł, to będzie pełny luksus. Istnieją też inne, w miarę tanie sposoby oświetlenia, służę informacjami, jeżeli cię to zainteresuje. Przy drobnym wysiłku można taki mikroskop unowocześnić prawie do klasy biolara za 1200 zł. Unikałbym tanich chińczyków. W tej cenie są tylko zabawki, które nawet nie mają kondensora. Ubytki matowego lakieru można łatwo uzupełnić.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Widzę coś PZO MB, ale trzeba dopytać sprzedającego o parę szczegółów.
Black_one
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2019, o 10:54

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Black_one »

Bardzo dziękuję. Pomysł chińczyków padł. Zostaje pzo.
Mega pomocna rada bo już oglądałem oba. Czyli to to samo tylko mono/bi. Mówisz o tym za równe 200, tak?
Wypatrzyłem także to olx 528085837, 522923550
i to allegro 8193579079
Czy byłbyś łaskaw rzucić okiem? Dla mnie to teraz różnica niewielka a polegam na opinii fachowca.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Ten "#57 kompletny Mikroskop PZO Studar z oświetleniem od mikroskopykr" wizualnie wygląda bardzo obiecująco. Prostszy w obsłudze i użytkowaniu od PZO MB 30.
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

Ja bym proponował ten pierwszy za 350. Kupujesz następnie sprzedajesz kondensor widoczny w zestawie na allegro za 350 , i dokupujesz sobie zwykły za 30 zł.
Black_one
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2019, o 10:54

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Black_one »

Ten MB30 jest niekompletny i sprzedawany jako uszkodzony. Więc dam sobie z num spokój.
Spośród wszystkich ten Studar wygląda najlepiej?
Luz nie wiem, o którym kondensorze mówisz. Ten zestaw za 350 mało mi mówi.
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

OLX nr 528085837
Black_one
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2019, o 10:54

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Black_one »

Widzę go i wiem o jakim zestawie mówisz. Tylko nie bardzo jestem w temacie kondensorów.
Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź.
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

Kondensor to ten element pod stolikiem mikroskopu. Tu akurat mamy model którego cena jest porównywalna z ceną mikroskopu MB30. Okazja, ale pewnie już nieaktualna.
Black_one
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2019, o 10:54

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Black_one »

On służy do doświetlania?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości