[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Delta Optical BioLight 200 dostałem ostatnio jako rozliczenie przy zakupie Biolara.
Można powiedzieć, że "daje radę", ale to pojecie względne ;-)
Kosztował mnie 50 zł za tyle oddam, ma styropianowe opakowanie i okular PZO, ale nie ma zasilacza (praktycznie to nie problem, jak się ma jakiś od starszych komórek)
Misiufazi
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2020, o 22:36

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Misiufazi »

Witam
Czy warto zainteresować się tą ofertą?
ebay.de 401898831474
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Cześć,
wracam do tematu poszukiwań mikroskopu :shock: , czas na zwlekanie się kończy. Będę go potrzebował do prostych badań gleby - m.in. zliczania nicieni, pierwotniaków i im podobnych. Oczywiście chętnie wykorzystam do poznawania reszty mikroświata.

Specyfikacja, która ma zapewnić komfort:
45mm DIN Achromatic Objectives:
4X, 10X, 40X(S), 60X(S)

Wide Field Plane-Scope Eyepiece
WF10X

Total Magnification - 40X-600X
(Optional:WF16X Eyepiece gives
maximum magnification of 960X
without oil)

Articulated Free Trinocular Head
Interpupillary Distance: 55-75mm 30º
Inclined 360º Rotatable

Double Layer Mechanical Stage
125X125mm, Moving Range X-Y
60X40mm

ABBE Condenser: N.A. 1.252-30mm
Iris Diaphragm And 32 Filter
Coaxial Coarse And Fine Focusing
Adjustable Mechanism 14mm
Built-in Adjustable Brightness LED
Lamp 1W;

Znalazłem https://allegro.pl/oferta/stary-duzy-me ... 9033525652 .
Sprzedawca przejął dawno temu sprzęt po weterynarii. Jest gotów dopasować zestaw z tego co ma (ostatnie zdj w ogłoszeniu).
Co myślicie?

A może ktoś z Was ma poszukiwaną specyfikację na sprzedaż w podobnym budżecie? Z gotówką ciężko, wolałbym na raty przez portal (a może wtedy Delta za 1.400 pln?)
Z serdecznym pozdrowieniem,
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Widzę, że sprzedany ten MB 30 - kupiłeś Ty?
Cena przyzwoita, wygląda dosyć dobrze, stanu mechanicznego na odległość nie sprawdzisz.
Te wytarcia na stoliku raczej nie stanowią, po prostu w gabinecie weterynaryjnym był silnie eksploatowany.
Lusterko w komplecie kiedyś może się przydać.
Bierz okulary 12xO (ważne to "O")
Jak by nie chciał więcej jak 20-30 zł dopłaty weź obiektyw LOMO 40x na immersję wodną.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

No właśnie : kupił, nie kupił? Jak kupił, to można tylko doradzić, jak usprawnić ten sprzęt. Np. brakuje 'oczka' w stoliku, stąd ta wielka dziura. Może sprzedawca dośle z innego egzemplarza. Jak nie kupił, może warto rozważyć zakup "chińczyka" trino na raty. Sądząc po zamieszczonym opisie, klient jest zupełnie zielony. Może w takim przypadku lepiej kupić coś, co od razu będzie działać?
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Tak, to prawda, jestem zielony w temacie.
Jeszcze nie kupiłem - bez Waszych wskazówek nie zaryzykowałbym wpadki z "tego i tamtego brakuje" przy używanym sprzęcie po modyfikacjach.

Obecnie jest kilka różnych (droższych) PZO (te też mogę wziąć na raty przez portal) i ten chińczyk trino, który, jak Jarud wspomniał - ma fabrycznie wszystko, co potrzebne.
Oczywiście wolałbym wydać mniej - a naczytałem się, że PZO będą jakościowo lepsze od Genetic Pro Trino.

Zatem pozostaje pytanie, jak daleko od moich potrzeb jest ten MB30 z linku powyżej? Właściciel twierdzi, że optyka jest w fantastycznym stanie, nastawy bez luzów. O brakującym "oczku" nie wspominał - jeżeli go nie ma, czego miałbym szukać?

Normalnie gorzej, niż wybór samochodu... :-D
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Jeżeli chcesz bez problemu robić zdjęcia, to tylko trino. Z "twoim" MB30 też jest to możliwe, ale wymaga pewnej wiedzy. Jest do niego głowica trino pzo za ok. 800 zł, wiec w sumie wychodzi na to samo. To "oczko", to blaszka zmniejszająca otwór w stoliku:)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

No to jeszcze ja.
Biolarów mam kilka, MB 30 też :-D
Kupuję, jak się trafiają tanie, a tym samym siłą rzeczy niekompletne - to takie moje "zabezpieczenie" na zajęcie w emerytalnej przyszłości, no i finansowa inwestycja. Kupujesz, ale tak do końca nie wiesz co :-(
Dziś kupiłem Biolara za 300 zł, ale bez stolika, oświetlacza, zasilacza. Ponieważ osprzętu mam na kilogramy, dla mnie ma to, jaki taki sens.
Nie pchaj się w niekompletne mikroskopy, bo się bardzo możesz zdziwić; i finansowo, i czasowo w ich uzupełnienie :-(
Po niemiłych (dla mnie) konwersacjach na priv z "pszczelarką" z tego Forum odnośnie sprzedaży Biolara. Obiecałem zrobić "wypasiony" sprzęt. Wziąłem dwa dni urlopu i zrobiłem. Spotkałem się z zarzutem, że "ją olewam" ze sprzedażą. Ogólnie finalnie i finansowo, to wyszedłem na tym bardzo dobrze, ale stracony czas i stres... po co mi to?
Coś we mnie "pękło" i kulturalnie podziękowałem za transakcję :-(

Białe MNT do MB 30 mam podwójne, za 400-500 zł odsprzedam.
Biolara lub MB 30 też odsprzedam, ale za 2 tygodnie, dwa miesiące... jak znajdę czas, aby któryś przejrzeć i się nie wstydzić ;-)
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Któż zrozumie kobietę.........
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Kobietę zrozumiesz (albo nie). To chyba nie problem?
Kto zrozumie żonę? :-D
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Bogusławie, dzięki za propozycję, jednak to ja będę się wstydził, jak za kilka tygodni nie będę już nieco oswojony w pracy z mikroskopem.

Wstrzymam się ile mogę by dać sobie czas na namysł i obserwację tego, co się pojawi w sieci.
Może pomęczę kilku sprzedawców, Was się poradzę.
Bardziej prawdopodobne, że pojutrze wezmę raty na chińczyka. Później dołożę 20x i 60x (szkoda, że to nie jest oryginalna konfiguracja) i przejściówkę do Nikona. Lub zrezygnuję z tri, bo do zdjęć za dwa lata kupię Biolara z innym podziałem światła. Mniejsza rata to lepsza rata.
Dzięki : )
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Boguslaw pisze:
20 mar 2020, o 00:28
Kobietę zrozumiesz (albo nie). To chyba nie problem?
Kto zrozumie żonę? :-D
Zależy czyją, bo mojej byłej wciąż nie rozumiem. :twisted:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

O jaki "chińczyku" tri myślisz?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości