[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
phase_change
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2019, o 14:45

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: phase_change »

dziękuję bardzo, zrobię jak radzisz :)
Kaka123
Posty: 13
Rejestracja: 31 gru 2017, o 16:01

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Kaka123 »

A więc tak
Poszukuję dobrego mikroskopu z powiększeniem do 1000x
Będzie on używany do obserwacji mikroskopowych na poziomie liceum w ramach koła biologicznego
Tylko jest jeden problem otóż powinieneś być to nowy sprzęt bo zostanie on zakupiony przez szkołę
Przedział cenowy do 1300 zł
baru0
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2015, o 21:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: baru0 »

Witam,długo mnie tutaj nie było ..
Do rzeczy kupiłem dzięki temu forum mikroskop od chyba loginpiotrusia ,jestem zadowolony .Teraz kolega chce kupić coś dobrego nie koniecznie idealnego z wyglądu . Studar ja mam ,myślałem o podobnym .
Gdyby ktoś coś wiedział proszę o cynk ,na olx .wydają się mi cent zaporowe .
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Poszukuję dobrego mikroskopu z powiększeniem do 1000x
Przedział cenowy do 1300 zł
W tej cenie z nowych to tylko coś ze szkolnej półki, zobacz np. Genetic Pro.
Teraz kolega chce kupić coś dobrego nie koniecznie idealnego z wyglądu . Studar ja mam ,myślałem o podobnym . Gdyby ktoś coś wiedział proszę o cynk
Jesli kolega cos znajdzie, niech wstawi, wypowiemy sie (:
baru0
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2015, o 21:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: baru0 »

A czy ten użytkownik jest tutaj jeszcze ?bo nie mogę znaleźć go w grupie użytkowników.
Ewentualnie może ktoś inny się zajmuje regeneracją i odsprzedaniem starych ale dobrych mikroskopów.
zygmunto
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2020, o 11:53

Jaki mikroskop z możliwością robienia foto

Post autor: zygmunto »

Poszukuję mikroskopu, który miałby możliwość robienia foto tego co widzę. Budżet to 1500zł max i może być to sprzęt używany.
Czy ktoś mógłby coś polecić :?:
plkbbl
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2020, o 14:32

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: plkbbl »

Cześć! Bardzo proszę o pomoc co wybrać. Chciałbym zacząć przygodę z mikroskopią.
1. Budżet max 800 - 900 pln
2. Co chcę oglądać? Biologia i metalografia. Chciałbym, żeby miał użyteczne powiększenie x1000
3. Marzy mi się możliwość mikrofotgrafii...nawet dodatkowym kosztem finansowym lub samoróbki.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Bosman
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Bosman »

Przyłączam się do pytania plkbbl. Od pewnego czasu śledzę portale sprzedające używany sprzęt. Czatowałem na mikroskop Biolar. Niestety odnoszę wrażenie że egzemplarze do sprzedania są po prostu w słabym stanie technicznym (często niekompletne). Chciałbym zmieścić się w kwocie 1000zł. Każda naprawa usterki Biolara będzie powodować znaczne przekroczenie tej kwoty. Jestem amatorem zainteresowanym jak wygląda świat w powiększeniu. Kupowanie przez amatora 40-letniego mikroskopu to wielkie ryzyko. Z braku doświadczenia pominę lub zignoruje defekty sprzętu.
Ostatnio wpadła mi taka oferta: pl.aliexpress 33045555653

Koszt to 891,21 zł darmowa wysyłka DHL

Co Państwo o tym sądzą? Czy jest to warte zainteresowania?
Cechy:

Wykonany ze stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości, jest trwały i praktyczny.
Z 10-krotnym szerokim polem widzenia i 16-krotnym szerokim polem widzenia, lornetka ma regulację między skrętami od 53 do 77mm, stałe pochylenie w pionie o 30 stopni, aby zmniejszyć zmęczenie oczu i szyi oraz obrót o 360 stopni. Zapewnia bardziej wszechstronny widok i umożliwia udostępnianie.
Górny interfejs okularu mikroskopu trinocular to standardowy interfejs c, który łączy aparat cyfrowy, okular elektroniczny i wyświetlacz HDMI na łączu, aby uwolnić oba oczy do oglądania, na żywo, nagrywanie i przechwytywanie powiększonych obrazów próbek.
Koncentrator 1.25 NA Abbe dostosowuje przycisk skraplacza 1.25 NA Abbe, aby kontrolować odległość światła od sceny i ma przesłonę tęczówki, aby zoptymalizować ilość światła, które oświetla próbkę.
Dwuwarstwowa platforma mechaniczna, segmentacja 1mm, blokuje suwak na miejscu, zapewniając precyzyjne przesuwanie wzdłuż osi X i Y w celu rejestrowania współrzędnych, umożliwienie obserwatorowi powrotu do określonej pozycji na slajdzie.
Obiektyw do przodu z czterema celami achromatycznymi DIN, obiektyw 4x 10x 60x 100x.
Niezależne grube i precyzyjna regulacja pokrętła zapewniają szybki ostrości.
Odlewany korpus ze stali pokryty emalią jest trwały i zapobiega powstawaniu plam i korozji.


Dane techniczne:
Stan: 100% nowy
Materiał: ze stopu aluminium
Wtyczka: wtyczka EU, wtyczka amerykańska (opcjonalnie)
Obiektyw: 4x 10x 60x 100x
Okular: wf10x/16x
Mechaniczna długość rury: 160mm
Kondensator: obrotowa tarcza (może być obracana, użytkownicy nie powinni demontować do woli)
Średnica filtra: 32mm
Gruby/dokładny zakres ostrości: 20mm
Grubość pokrywy: 0.17mm
Oświetlenie: 6 V/20 W
Napięcie: 100-240 V, 50/60Hz
Rozmiar stołu roboczego: ok. 135*120mm/5.3*4, 7in (ze sparowanymi klipami)

Główne składniki:
Soczewka docelowa i nos:
Cel mikroskopu jest grawerowany różnymi etykietami: powiększenie, mechaniczna długość rury/grubość pokrywy. Takich jak: cel 40X: 40/0.65; 160/0.17 oznacza, że powiększenie jest 40 razy; mechaniczna długość rury wynosi 160mm; grubość pokrywy wynosi 0.17mm.
Płynny obrót jest zapewniona przez triple obrót obiektyw converter.
Etap: współosiowe pokrętło niskiej pozycji może być łatwo obsługiwane.
Kondensator: obracając dysk, można go obracać, a użytkownik nie powinien go demontować do woli.
Regulacja ostrości:
Zakres ostrości zgrubnego/dokładnego wynosi 20mm. Znajduje się w dolnej części lewej i prawej strony. Obracanie szorstkiego koła zamachowego, faza robocza jest szybko zmniejszona lub zwiększona. W odniesieniu do miniaturowego koła zamachowego, może sprawić, że scena przesunie się w górę iw dół dobrze. Na miniaturowym kółku ręcznym znajduje się indeks. Każda siatka wynosi 0.002mm.
Załączniki
m5.jpg
m4.jpg
m3.jpg
m2.jpg
m1.jpg
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Bosmanie,
W "Małym Księciu" lis mówi głównemu bohaterowi, że "wszystkie kury są podobne i wszyscy ludzie są podobni". To stwierdzenie odnosi się również do wszystkich chińskich "budżetowych" mikroskopów. Nie wiem, jak działają zakupy w Chinach, jeżeli masz dobre doświadczenia, to w porządku. Mikroskop wygląda na typowy produkt małych chińskich rączek. Chińskie mikroskopy trino kosztują ok. 1500 złotych w Polsce. Przyjemną rzeczą, choć trudniejszą w użyciu, jest obiektyw 60x. Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba go mocno przysłaniać, inaczej klops. Normalnie w zestawie jest 40x. Oświetlenie to halogen 20 W, typowy w tym sprzęcie. Oczywiście nic nie wiesz o kompatybilności tego mikroskopu z podzespołami dostępnymi w Polsce. Na pewno będa pasowały obiektywy, ale już kondensory itp. niekoniecznie. Reasumując: Jest to sprzęt niezłej jakości, wystarczający do amatorskich zastosowań, w dobrej cenie. Głowica trino ułatwia fotografowanie.
Bosman
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Bosman »

Ciągle się wącham z zakupem. W zasadzie muszę traktować mikroskop jako zabawkę dla mnie. Jestem zupełnie z innej profesji. Z drugiej strony dzieciakom czasami kupuje się drogie zabawki (Tak się tłumaczę sam przed sobą). Parę lat temu już prawie kupiłem MB30 PZO z laboratorium analiz medycznych. Zrezygnowałem. Żona mnie wtedy zniechęciła. Uważała że można jakąś „chorobę” przywlec do domu z takiego laboratorium. Może jest w tym ziarnko prawdy.
Pocieszające że w tego chińczyka można wkręcić obiektyw PZO. Z ryzyka to się można spodziewać naliczenia cła na granicy. Jednak i tak całość powinna się zmieścić w 1000zł. Dziękuje na zwrócenie uwagi z tym obiektywem x60. Zapewne dla mnie lepszym byłby podział 4x 10x 40x 60x. Okulary x16 też mi się dziwne wydają. Jak już jakieś dodają to lepiej jak by to było x5 i x10. Ale cóż zestaw jest taki jaki jest.
Bodajże o 100 zł taniej jest wersja bez trino. Jednak tutaj wydaje mi się że warto dopłacić. Ciekawe czy można jednocześnie patrzeć przez okulary i robić zdjęcia. A może jest jakiś przełącznik że albo robimy zdjęcia albo patrzymy przez okulary. Jeśli nie ma przełącznika to może być utrata światła w tym trino.
Mam pewne doświadczenie w zakupach na aliexpess ale nigdy nie kupowałem tak drogiej rzeczy. Nigdy nie zostałem oszukany w przeciwieństwie do allegro.

Zerknijcie jeszcze na tę sprzedaż pl.aliexpress 32983580078
Troszkę drożej i zwykła przesyłka. Trino 1165zł.
Załączniki
m3_.jpg
m2_.jpg
m1_.jpg
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Jeżeli już, to ten pierwszy. Ten drugi ma nieruchomy kondensor i mechanizm przesuwu próbki rodem z lat 20-stych z oddzielną regulacją kierunków przesuwu, niezbyt to wygodne. To taki ulepszony model szkolny PZO, który można kupić za 60-100 zł. 40x PZO można dokupić za kilkadziesiąt zł. Może zresztą sprzedawca proponuje równiez dodatkowo 40x. Jedynym sensem zakupu chińczyka jest głowica trino, więc z tego bym nie rezygnował. Na głowicy nie ma żadnego przełącznika, więc chyba jest stały podział 50/50. Mam taką głowicę PZO i wcale to nie przeszkadza. Masz tzw. live view, co ułatwia fotografowanie.
Bosman
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Bosman »

Żona wyraziła zgodę :-) co czasem bywa najważniejsze. Mikroskop zamówiony. Z pierwotnej ceny 891,21 udało mi się zejść na 814,25 zł dzięki kuponom aliexpress + mam wrażenie że złotówka się dziś troszeczkę umocniła w stosunku do dolara. Jak dojdzie to dam znać.
Dziękuję za opinie i komentarze.
Bosman
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Bosman »

Niestety. Zamówienie nie może zostać zrealizowane z powodu epidemii koronawisusa :-(. A już się ucieszyłem z zakupu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość