[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Szukasz mikroskopu w cenie 500-2000 zł? Pytaj tutaj Watki zakladane oddzielnie beda usuwane i tu przenoszone.

Pomocny moze byc ten watek: kupujesz-mikroskop-nowy-albo-uzywany-le ... t48822.htm

Takze ten gdzie przez lata gromadzone byly odpowiedzi na takie wlasnie pytania, zawiera mase wiedzy, w zasadzie o co mozna bylo zapytac w tej materii to tam jest, ale wymaga czasu aby sie doszukac na tylu stronach: doradztwo-w-sprawie-mikroskopu-pytania- ... t16188.htm
anawa
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2016, o 22:02

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: anawa »

Cześć Wszystkim, mam pytanie. Oczywiście odnośnie mikroskopu.
Szukam takiego, na którym można by się uczyć wykonywać badania cytologiczne.
Kwota, którą jestem w stanie wygospodarować nie jest duża, pomyślałam jednak, że jak będę czekać aż będzie mnie stać na coś droższego nigdy nie zacznę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Czy dopuszczasz kupno uzywanego? Wtedy za ok 500-600 spokojnie dostaniesz to co spelni oczekiwania. Z nowych za te cene beda glownie zabawki.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

Z zakresu cenowego, którego dotyczy ten wątek lub nieco powyżej, jeśli chodzi o NOWE (nieużywane) mikroskopy biologiczne nadające się do cytologii, to w grę wchodzą na przykład:

- PZO Studar mono - 300,-
- PZO MB-30 - 700,-
- PZO Biolar - 1300,-
- Zeiss Jenamed Hematology - 2950,-

Nie są to regenerowane mikroskopy. Są to nieużywane mikroskopy. Lub to samo co powyżej ale używane - cena 60% ceny nowego
Ostatnio zmieniony 8 sty 2016, o 14:16 przez LoginPiotrusia, łącznie zmieniany 1 raz.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: winkwink »

Nieużywane czy nieużywane"? Jak tak dalej pójdzie, to niedługo nieużywany Biolar na rynku wtórnym będzie za 5k
A pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu Biolara można było kupić za 600 zł a MB-30 za 300
Nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że to forum ma decydujący wpływ na cenę mikroskopów PZO. Na szczęście mnie to już nie dotyczy, ale współczuję wszystkim tym, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę mikroskopii. W takiej sytuacji, to faktycznie Delta będzie górą w wyborze odpowiedniego (cenowo) mikroskopu
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Mysle, ze to jest wahniecie cenowe, patrzac na to jak wiele osob boi sie kupowac uzywane to popyt nie jest duzy, wiec rynek sie ustabilizuje.

Forum wiadomo ze jest odwiedzane przez wszystkie zainteresowane strony
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: winkwink »

planapo, no ja mam nadzieję, że Twoje słowa się sprawdzą i że faktycznie to tylko wahania cenowe, bo na dłuższą metę nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Swoją drogą ceny są wzięte nie wiem skąd? Bardzo chętnie sprzedam swojego MB-30, nie, żartuję (cudowny mikroskop na początek), ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby za niego chcieć 700 zeta Bo, umówmy się, nie ma MB-30 w stanie magazynowym, a jeśli są, to chciałabym taki zobaczyć.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Mysle, ze warto tez patrzec na wylicytowane ceny a nie te ktore sobie ktos tam woła

Biolar w cenie Delty tak czy tak jest sprzetem wyzszej klasy

W kazdym razie nie widze przelozenia w sensie: wiecej osob kupuje-ceny rosna-nas tu przybywa
anawa
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2016, o 22:02

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: anawa »

Oczywiście liczę się z zakupem używanego, choć nie ukrywam, że boje się że taka misja może mnie przerosnąć. Czym się różnią MB30 od Biolara i czy dla mnie ma to znaczenie ? Czy rzeczywiście lepiej kupić używanego MB30 niż nową delte? Czy oświetlenie wg. Kohlera (tak się używa tego"zwrotu") jest do moich potrzep istotne, a jeśli tak to jaki mikroskop z tą opcją stosunkowo najtaniej proponujecie? Od kilku dni maltretuje to forum wzdłuż i wszerz i cały czas mam tylko nowe wątpliwości cały czas strasznie trudne zadanie to jest.
JohnyM

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Imo omijaj MB itp. z daleka. Niby ma wszystko co trzeba, ale masz wrażenie że to siekierą wyciosano. Studar / Biolar / Delta będą OK. Sprecyzuj jeszcze co masz na myśli mówiąc cytologia - papanicolaou?
anawa
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2016, o 22:02

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: anawa »

Głównie chodzi mi o rzeczywiście o określanie dni płodnych suki, a wiec tak papanicolaou
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: winkwink »

Haha, właśnie miałam napisać, że MB-30 jest super, prawie taki jak biolar (no, ładniejszy) , tylko, że z oświetleniem jest problem (żółto-pomarańczowe), sprawdzałam, nasadka od MB-30 w biolarze robi to samo. Koehler jest w obydwu.
Ja ten mikroskop bardzo lubiłam, ale skoro Johny pisze, żeby omijać, to ja już Cię nie będę zachęcać, bo to naprawdę mikroskop na początek", później wymagania rosną.
Fajnie by było, jakbyś miała możliwość przetestowania PZO i chińczyka, ale wiadomo, że z tym może być kłopot, ale z drugiej strony, nie będziesz wiedziała, co Ci pasuje jak nie zobaczysz na jednym czy drugim mikroskopie. Na tym forum są osoby, które przeszły przez kolejne fazy poznawania mikro, z chińczykami włącznie i zawsze na plus wypadały PZO. Ja pod żadnym chińczykiem nic nie oglądałam, więc nie poradzę, inna sprawa oglądać i widzieć a inna oglądać i fotografować co się widzi. Z tym drugim lepiej wypada nasze rodzime PZO, przynajmniej wg testów.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Studar / Biolar / Delta będą OK
Gdzie Delta i jej klony maja nowsza ergonomie i wygodniej sie na nich pracuje. Jakosc (mechanika/optyka) na korzysc PZO.

MB 30 to dawna epoka, ze wzgledu na archaiczna ergonomie nie kupilbym tego mikroskopu do dluzszej pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości