[Link] Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Potrzebny jest lepszy flocking, spróbuj z tym velcro. W profesjonalnych mikroskopach te tubusy są znacznie szersze i lepiej wyczernione.
Skuter202
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2017, o 23:32

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Skuter202 »

Witam wszystkich forumowiczów jestem nowy i pewnie jak kazdy zada pierwsze pytanie, a dokładnie jaki mikroskop bedzie dla mnie dobry.
Na wstępie mówie że w tym temacie jestem zielony jak liść z pierwszego lepszego drzewa,więc prosze sie ze mnie nie śmiać
A więc od zawsze chciałem posiadać Mikroskop nie ważne do czego,byle tylko widzieć wszystko w pomniejszeniu, dodam tylko ze kocham Astronomie (Mechanike Kwantowa,) czyli wszystko co najmniejsze 0-1,wiec dlatego kieruje Do was zapytanie odnośnie Mikroskopu.

Kwota- max 3 tys zł za sam mikroskop(w przyszłosci bede chciał dokupić kamerke)
Nowy/używany- nie ma znaczenia
Przeznaczenie-Sam nie wiem Wydaje sie ze chciałbym uniwersalnego, ale wiem że to niemożliwe więc strzelam że pewnie jakieś żyjatka,kamienie,płyny I to chyba tyle.
Mieszkam w UK I kupno mikroskopu raczej na miejscu nie chciałbym wysyłać z Polski paczki, bo wiem jak one sa traktowane.

Z Góry Dziękuje za Pomoc
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Przeznaczenie-Sam nie wiem
To ja bym zrobil tak: kupil cos taniego zeby sie dowiedziec jakie mam potrzeby. Potem bym wydal na cos co bedzie im odpowiadac.
Skuter202
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2017, o 23:32

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Skuter202 »

Dlatego chce pierwszy mikroskop do 3 tys
Bedzie na jakis czas a potem zrobie upgrade
Wiec tak jak pisałem wyżej chciałbym zobaczyc jakies żyjatka,kamienie no I jak by sie dało to jeszcze płyny.

Dzieki za odpowiedz
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Skuter202, mając takie fundusze to kupiłbym sprawdzonego/wyczyszczonego PZO Biolar za 800-1100 zł.
Na nim na pewno, porządnie sprawdzisz co Cię ciągnie w mikroskopii.
Jakby co, to sprzedasz bez lub z minimalną stratą

Edit: Przeoczyłem, że zakup do UK i za taką cenę to nabędziesz raczej tylko w PL, więc wysyłka nieodzowna!
Skuter202
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2017, o 23:32

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Skuter202 »

Zarzuci ktoś jakimś linkiem do tego biolara bo na allegro sa różne I nie wiem o który chodzi
Pozdrawiam
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Np. Mikroskop biologiczny PZO Biolar - KOMPLETNY SUPER (7030442364)"
allegro.pl/mikroskop-biologiczny-pzo-biolar-kompletny-super-i7030442364.html#thumb/5
ifixthis
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2017, o 08:58

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: ifixthis »

Nie bardzo rozwiązałem problem, który miałem w poprzednim poście tj. odbicia światła po środku toru matrycy przy większych powiększeniach ale kupiłem kolejny mikroskop i jest OK

Kod: Zaznacz cały

instagram.com/p/BglUcKigjff/
Sam mikroskop to chińczyk tj AmScope + adaper na C-Mount również od AmScope

Po sporym kombinowaniu, doszedłem do wniosku że budowa Opteka ST8050 jest winą tego zachowania(plama/odbicie światła)
Mikroskop ma szybę pod obiektywami od spodu, na tej szybie odbija się światło.
Szyba z założeniu chroni przed oparami powstałymi przy lutowaniu ale wprowadza zamieszanie w torze optycznym dla 3 okularu.
marcin_dd
Posty: 12
Rejestracja: 11 paź 2018, o 08:45

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: marcin_dd »

Kupując mikroskop z tego zakresu cenowego. Czy Zeis PrimoStar do dobry mikroskop i czy byście go wybrali w tej kategorii cenowej? Czy może lepiej kupić z Delty model Evolution 100 (model 300 raczej mniej nie interesuje).
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Zależy do czego, czy z mozliwosciami rozbudowy, jak tak to o jakie techniki itp.
marcin_dd
Posty: 12
Rejestracja: 11 paź 2018, o 08:45

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: marcin_dd »

Wykorzystanie laboratoryjne. Głównie rozmazu krwi metoda Digg quick i poszukiwanie Babesia spp. ale tez zeskrobiny skórne i cytologia. O rozbudowie raczej nie myśle. Znam jedynie obserwacje w klasycznym jasnym oświetleniu i to mi wystarcza.
marcin_dd
Posty: 12
Rejestracja: 11 paź 2018, o 08:45

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: marcin_dd »

Wykorzystanie laboratoryjne. Głównie rozmazu krwi metoda Diff quick i poszukiwanie Babesia spp. ale tez zeskrobiny skórne i cytologia. O rozbudowie raczej nie myśle. Znam jedynie obserwacje w klasycznym jasnym oświetleniu i to mi wystarcza.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

marcin_dd pisze:
12 paź 2018, o 22:44
".poszukiwanie Babesia spp. ."
Marcin masz praktyczne doświadczenie, jakieś materiały instruktażowe dotyczące wykrywania i oznaczania Babesia spp.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość