Matura 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Matura 2017

Post autor: Sylwanek »

Witam.
Maturę będę zdawał w 2017 roku,tak mam 1,5 roku więc trochę czasu jest.
Niestety obawiam się trochę tempa moich nauczycieli.Przedstawię Wam sprawę jasno:
-z biologii kończę dopiero 1 cześć(różnorodność strunowców)
-z chemii kończę powoli systematykę związków i niedługo zacznę stechiometrię(tyle,że nauczycielka w 1 klasie zrobiła z nami redoks oraz roztwory)
Boję się że będę miał bardzo mało czasu na powtórkę tego wszystkiego.Najbardziej obawiam się biologii ponieważ muszę przerobić 2 część o człowieku oraz 3 o ewolucjonizmie a czasu nie jest wiele.Jeśli chodzi o chemię to myślę że do czerwca nauczycielka zrobi z nami 1 część bo 2 to dużo nie ma(fenole,aldehyd,sama organika etc.)
Czy wg Was jest sens we wakacje uczyć się dodatkowo i iść naprzód?W sensie robić zbiory Witowskiego,uczyć się dalej bez pomocy biologii i chemii czy lepiej poczekać do września?
A może lepiej utrwalić sobie wiedzą zdobytą po 2 klasie we wakacje a na kolejną poczekać w 3?
Jak mi radzicie?Co mam robić?
Awatar użytkownika
alicia
Posty: 94
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:34

Re: Matura 2017

Post autor: alicia »

Sylwanek, wydaje mi się, że lepiej powtarzać to co zostało przerobione, niż gnać samemu do przodu i łapać wiele srok za ogon.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2017

Post autor: Mårran »

Rób arkusze, żeby wiedzieć, czego i jak się w ogóle uczyć, równolegle rób w szkole, co każą. Na powtórki przyjdzie czas.
Pani Buka
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Matura 2017

Post autor: Anaelis77 »

Ty mówisz, że jesteście opóźnieni? Spokojnie, my z biologii dopiero kończymy rośliny, a z chemii redoksy. Na pewno się wyrobicie i będziecie mieli trochę czasu na powtórki A co do wakacji to myślę, że nie ma sensu wyprzedzać. Powtórz to, co mieliście

PS: Zapraszam do dołączenia do wątku Maturzyści 2017

Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Matura 2017

Post autor: Greena »

My po feriach rozpoczniemy z biologii gąbki, a z chemii organiczną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości