Proszę o pomoc w wyborze książek

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lukash94
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2016, o 14:02

Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: lukash94 »

Hej. W tym roku poprawiam maturę przerobiłem cały materiał z biologii(Nowa era)i chciałbym teraz uzupełnić braki oraz powtórzyć zagadnienia. Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze pozycji pomocnych.

-Genetyka i biotechnologia - Bukała czy Lewiński?
-Botanika - Bukała czy Szweykowscy?
-Zoologia - Bukała czy Lewiński?
-Biochemia - Bukała czy Lewiński?
-Człowiek - tutaj chyba największy problem, bo niby mam ad exemplum Bochenka, Skawine, Sobotte, ale to raczej przesada, Lewiński wystarczy? Dysponuję także fizjologią Bullocka, ale to pewno tak samo jak z anatomią, za dużo?


Bardzo proszę o krótką, konkretną odpowiedź, jeśli ktoś potrzebuje jakichś pdf-ów, e-booków(również chemia)to posiadam powyższe i wiele innych, mogę powymieniać czy coś, także PW.

Serdecznie pozdrawiam
lukash94
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2016, o 14:02

Re: Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: lukash94 »

Ktoś coś wie? Proszę chociażby o szczątkowe odpowiedzi, chciałbym je dzisiaj wybrać.
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: Szkliwiony »

Do nauki biologii na maturę dobrą opcją będzie 3 tomowy podręcznik od Lewińskiego (ale sprzed reformy, taki cały zielony z białym napisem liceum w górnym lewym rogu). Sam z niego korzystałem i polecam. Jeśli chodzi o biotechnologię i genetykę, z uwagi na co rusz pojawiające się nowe informację proponuję zajrzeć do Campbella/Villego lub do Genomów Browna (choć to już poziom akademicki, który do matury jest raczej zbędny). Podobnie jest z biochemią. Do zoologi Bukała nie powinna być zła (ja sam z niej nie korzystałem, ale paru znajomych polecało). Ja ją przerobiłem z Krótkich wykładów", wystarczyło. Człowiek, hm. Bochenek i matura? Proszę Cię.nawet ludzie na medycynie ciągną na Sobottach bo brakuje czasu, a co dopiero Bochen na maturę. Człowieka na maturze jest bardzo mało. Ciągle tylko chabazie i ekologia. Nie wykraczaj aż tak poza ramy programowe. Rób sporo zadań, nawet z Witkowskiego, naprawdę, przydadzą się. I schematy! Masz teraz sporo czasu na przeglądanie schematów, które od kilkunastu lat pojawiają się notorycznie na maturze. Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: Szkliwiony »

Pfu.mówiąc o Sobottach miałem na myśli oczywiście Skawiny (skróty Bochenka). Wybacz.
lukash94
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2016, o 14:02

Re: Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: lukash94 »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: kubut »

Popieram przedmówczynię w kwestii Lewińskiego, chodzi o ten zestaw

Ja z kolei odradzam sięganie po książki akademickie, będziesz miał problem z przesianiem informacji z których większość nie będzie ci potrzebna.

Genetyka i biotechnologia - Lewiński, możesz się wspierać Bukałą.
Botanika - Lewiński
Zoologia - Lewiński
Biochemia - Lewiński plus Biologia dla kl III Wiśniewskiego.
Anatomia - NE tom II plus Lewiński. Zapomnij o Sobottach! Pytania są zazwyczaj z fizjologii a nie z suchej anatomii.

Mój dream pack to:
Lewiński 1,2,3
NE tom II
WIśniewski dla klas III
Repetytorium Pyłki Gutowskiej.

Myślę, że warto zrobić zbiorek Omego Filipiak i Jagiełło do nowej podstawy.
No i Arkusze.

Powtórki z bio to ok 8-10 tygodni, jeśli nie poprawiasz chemii może krócej. Do matury z bio zostało 97 dni, zatem 3 miesiące i 7 dni. Jeśli przysiądziesz to się wyrobisz (nie wiem jak ci poszło w zeszłym sezonie).
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Proszę o pomoc w wyborze książek

Post autor: Yates »

Ja w tym roku pisze pierwszy raz, mysle ze te 3 miesiące starczy. Chemia to nauczycielka dobra w szkole, a biologia prawie wszystko skończone, ale sam powtarzam i aktualnie jestem przy bezkręgowcach/kregowcach. Wiec człowiek plus genetyka.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości