Jak zostać naukowcem + pytanie o sprawy administracyjne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Jak zostać naukowcem + pytanie o sprawy administracyjne

Post autor: Hymenophyllum »

1. Po jakich studiach można bez problemu pracować w labie i prowadzić badania? Biotechnologia mi nie odpowiada, inżynier biomedyczny za mało wie, chemik za mało wie o biologii, biolog musi się uczyć botaniki.

W ostateczności strzelałbym w biologię.

Ogólnie rzecz biorąc zawsze chciałem iść na medycynę, ale im dłużej siedziałem w labie tym bardziej mnie to kręciło. No i teraz nie wiem co ze sobą zrobić
Zastanawiam się czy nie zrobić sobie gap year jakby matura nie poszła i startować za rok na LEK, a w przypadku kolejnej porażki iść na inne studia i w ogóle deprecha I odbiegam od tematu, ale musiałem to z siebie wyrzucić.

2. Jak wygląda rekrutacja na studia? Powiedzmy, że chciałbym studiować medycynę, ale nie wiem gdzie się dostanę, więc złożyłbym papiery na CMUJ i WUM. Mogę wybrać kilka uczelni i/lub kierunków bez konsekwencji?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak zostać naukowcem + pytanie o sprawy administracyjne

Post autor: Mårran »

Z tych, co wymieniłeś, to chyba jednak najbardziej biotechnologia do pracy w labie. Może analityka medyczna? Albo biologia.

A co do leku, to jeśli chcesz mieć większe szanse, to pomyśl o uczelniach z niższymi progami, bo przy składaniu tylko na wum i cmuj (ach ten prestiż) możesz daleko nie zajechać.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: Jak zostać naukowcem + pytanie o sprawy administracyjne

Post autor: Hymenophyllum »

Niestety nie stać mnie na życie w innym mieście niż rodzinne. A Warszawę mógłbym wybrać bo znam miasto i osoby, które mogłyby mi pomóc tam przeżyć. Nie moja wina że urodziłem się w złym miejscu Ci z Katowic mają łatwo.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na drugie pytanie pod kątem administracyjnym.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Jak zostać naukowcem + pytanie o sprawy administracyjne

Post autor: Anthrax »

Możesz się rekrutować na tyle uczelni, kierunków, na ile chcesz.
Uwzględnij jeszcze opłaty rekrutacyjne
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak zostać naukowcem + pytanie o sprawy administracyjne

Post autor: Mårran »

Na niektóre kierunki są ograniczenia, np. właśnie w Wawie: nie można składać na np. lek i lekdent jednocześnie.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości