z weterynarii na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
melodyyy
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2016, o 16:01

z weterynarii na lekarski

Post autor: melodyyy »

hej
Szukałam odpowiedzi na moje pytanie na tym forum i nie tylko, ale chociaż temat był poruszany kilka razy to nic sensownego nie znalazłam lub wydaje mi się, że informacje mogą być przedawnione
Jestem teraz na drugim roku weterynarii. Ale tak naprawdę od wielu lat moim marzeniem była medycyna, na którą nie poszłam, bo zabrakło mi kilku punktów. Myślałam, że z weterynarii będę równie zadowolona, jednak co jakiś czas wracają myśli, że w przyszłości mogę żałować tego wyboru. Tym bardziej, że moja sytuacja się troszkę zmieniła i teraz miałabym możliwość pójścia na studia niestacjonarne, nie tracąc przy tym kolejnego roku na poprawianie matury.

Dlatego też chciałam się zapytać czy są tutaj jakieś osoby, które były w podobnej sytuacji?
Czy jest możliwość przepisania jakiś przedmiotów? Domyślam się, że zależy to od uczelni, a mnie interesowałby głównie WUM, jednak byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje
(I oczywiście nie chodzi mi o te ważniejsze przedmioty, tylko o różne zapychacze, żeby znowu nie tracić na nich czasu)
Ciekawi mnie też to, czy były jakieś osoby, które zmieniły weterynarie na lekarski i później żałowały tej decyzji?
Z góry dziękuje za pomoc
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: z weterynarii na lekarski

Post autor: David »

Ja poprawiłem na wecie maturę i poszedłem na lekarski, studiowałem i studiuję w Lublinie .

Jeśli chodzi o przepisanie przedmiotu- mi się udało tylko etykę, wf, technologie informacyjne i biostatystykę. Nie dało się chemii, biofizyki itd.

Z perspektywy w ogóle nie żałuje .
lykorz
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: z weterynarii na lekarski

Post autor: KatarzynaZSDM »

Znam chłopaka, który po roku na wecie zaczął lekarski i jest mega zadowolony. Dodatkowo przepisali mu histologię(!), embriologię, biostatystykę i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam co, coś małego w każdym razie.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości