Jak połączyć nanocząsteczkowy SiO2 z Poliamidami lub PET

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Begor1
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:17

Jak połączyć nanocząsteczkowy SiO2 z Poliamidami lub PET

Post autor: Begor1 »

Witam serdecznie.
Jakiś już czas głowię się jak chemicznie połączyć nanocząsteczkowy (wielkość cząstek do 100nm) SiO2 z poliamidami lub Poli(tereftalanem etylenu).
Myśle że moim punktem zaczepienia może być grupa ketonowa obecna w obydwu związkach. Zastanawia mnie jak to zrobić. Wyszperałem w Internecie że można coś zdziałać za pomocą substytucji nukleofilowej ale o co w tym wszystkim chodzi i przede wszystkim jak to zrobić to nie mam pojęcia.
Zastanawia mnie również jaki by miało to wpływ na wytrzymałość samych włókien bo w końcu bo zabierając ten tlen z grupy ketonowej znikną wiązania wodorowe łączące równoległe łańcuchy polimerów.

Pozdrawiam
Begor1
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:17

Re: Jak połączyć nanocząsteczkowy SiO2 z Poliamidami lub PET

Post autor: Begor1 »

A jak by można to zrobić ze zwykłym polietylenem?

Może ktoś bardziej światowy mógł by mi polecić jakieś dobre zagraniczne forum gdzie mógł bym szukać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości