Brain Bee, jaki zakres wiadomości?

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Hodowca98
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, o 10:11

Brain Bee, jaki zakres wiadomości?

Post autor: Hodowca98 »

Witam.
Przygotowuję się aktualnie do tego konkursu. Jak na razie przerobiłem Campbella, poczytałem trochę na Brainfacts.org, czytam neurobiologie z krótkich wykładów, niedługo dochodzi reszta zalecanych materiałów. Czy na tym konkursie naprawdę może się pojawić to wszystko? Trzeba się uczyć tych wszystkich mechanizmów na poziomie molekularnych, znać kilka nazw białek przy jednej reakcji, metod badawczych jak voltage clamping, dokładnej budowy receptorów, fałd na mózgu itd? Jak wygląda etap ustny po angielsku. Jeśli uda mi się do niego przejść do nie wiem na co mam się przygotowywać, krótkie odpowiedzi czy jakieś opisowe i jak dokładne. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji i byłbym wdzięczny za pomoc.

Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Brain Bee, jaki zakres wiadomości?

Post autor: Lukas99 »

Też miałem brać udział w tym konkursie, ale odstraszyła mnie ta neurobiologia po angielsku. Próbowałem się dowiedzieć, jaki zakres wiadomości będzie trzeba było znać w tym ogólnoświatowym języku, ale sami organizatorzy chyba tego nie wiedzą: no, poczytać sobie jakieś rzeczy po angielsku. To była ich odpowiedź, więc dałem sobie z tym konkursem spokój . Powodzenia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości