Niecałe 2 miesiące

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Bighorn »

paulinaa3678 pisze:Potrzebuje motywacji Sa tu jakies osoby ktorym udalo sie w takim czasie nauczyc do matury? Jestem na bio - chemie. Z biologii i chemii zawsze mialam 4 lub 5. Mialam sie uczyc w III klasie, jest marzec a ja zdazylam w tym czasie nauczyc sie kilku dzialow z biologii i chemii tylko. Matury robilam tylko w szkole. W domu tylko zadania z Witkowskiego. Mature z chemii napisalam ostatnia na 50% biologie pisze na okolo 80%. Potrzebuje solidnego kopa zeby sie ogarnac i wziac do roboty. Podobno jestem zdolna, zaczynam jednak tracic wiare w siebie i dlatego przydaloby mi sie zeby ktos mi powiedzial ze mu sie udalo nauczyc w tak krotkim czasie, ze to jest po prostu mozliwe jezeli jest taki podobny watek to mozecie wyslac mi linka

Jeżeli chcesz na lekarski a zakładam, że jako normalna osoba chcesz, to tylko Warszawski Uniwersytet Medyczny, bo tak na serio to tylko tutaj jest taka prawdziwa medycyna. Po innych uczelniach możesz mieć problemy z zatrudnieniem czasem bo z tego co wiem pracodawcy patrzą krzywym okiem na absolwentów pozostałych uczelni, nie najgorzej mają absolwenci CMUJ ale to wciąż nie to samo co WUM. Oczywiście o Zielonej Górze nie będę się wypowiadał bo dla mnie to jest żart, po tym bankowo pracy nie znajdziesz.

Jak Ci się nie uda to możesz iść na stomatologie czy weterynarie, to są właśnie takie kierunki chwilowe (na przejściowy rok), żeby móc poprawić mature i uciekać na lekarski.

Pozdrawiam
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: paulinaa3678 »

Trzyszcz pisze:2 miesiace to za mało, szczególnie przy tak słabych wynikach jakie podajesz
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: paulinaa3678 »

paulinaa3678 pisze:
Trzyszcz pisze:2 miesiace to za mało, szczególnie przy tak słabych wynikach jakie podajesz
moze i malo ale spróbować chyba warto

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Qwarrttet »

Bighorn pisze:
paulinaa3678 pisze:Potrzebuje motywacji Sa tu jakies osoby ktorym udalo sie w takim czasie nauczyc do matury? Jestem na bio - chemie. Z biologii i chemii zawsze mialam 4 lub 5. Mialam sie uczyc w III klasie, jest marzec a ja zdazylam w tym czasie nauczyc sie kilku dzialow z biologii i chemii tylko. Matury robilam tylko w szkole. W domu tylko zadania z Witkowskiego. Mature z chemii napisalam ostatnia na 50% biologie pisze na okolo 80%. Potrzebuje solidnego kopa zeby sie ogarnac i wziac do roboty. Podobno jestem zdolna, zaczynam jednak tracic wiare w siebie i dlatego przydaloby mi sie zeby ktos mi powiedzial ze mu sie udalo nauczyc w tak krotkim czasie, ze to jest po prostu mozliwe jezeli jest taki podobny watek to mozecie wyslac mi linka

Jeżeli chcesz na lekarski a zakładam, że jako normalna osoba chcesz, to tylko Warszawski Uniwersytet Medyczny, bo tak na serio to tylko tutaj jest taka prawdziwa medycyna. Po innych uczelniach możesz mieć problemy z zatrudnieniem czasem bo z tego co wiem pracodawcy patrzą krzywym okiem na absolwentów pozostałych uczelni, nie najgorzej mają absolwenci CMUJ ale to wciąż nie to samo co WUM. Oczywiście o Zielonej Górze nie będę się wypowiadał bo dla mnie to jest żart, po tym bankowo pracy nie znajdziesz.

Jak Ci się nie uda to możesz iść na stomatologie czy weterynarie, to są właśnie takie kierunki chwilowe (na przejściowy rok), żeby móc poprawić mature i uciekać na lekarski.

Pozdrawiam

Co za bzdury, przepraszam za mocne słowa. Liczy się wynik LEP-u i on zdecyduje o specjalizacji. I wszędzie jest podobny. Na uczelnię nikt nie patrzy.

Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Thunderbird »

Po prostu rób swoje i nie przejmuj się czy za mało czasu czy nie. Jak zdasz na 90% to super, wszystko jest możliwe. A jak nie to za rok, tylko proponuję nie iść na żadne studia inne bo to będzie strata czasu
garratol
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 14:52

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: garratol »

Może i niewiele czasu, ale najważniejsza jest strategia i dobre planowanie, przy sumiennej realizacji sukces gwarantowany - tylko nie ma odkładania na potem - co masz zrobić jutro lepiej zrób dziś
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Yates »

To jak polecasz rozplanować mniej wiecej?

japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: japecznikow »

1 arkusz (naprzemian biologia/chemia), kilkadziesiat zadan z witowskiego z chemii i douczanie sie teorii z biologii

zaczalem tak robic z tydzien temu, codziennie
garratol
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 14:52

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: garratol »

Wiesz co musisz jeszcze przerobić, podziel to sobie na tygodnie - i to będzie cel na dany tydzień, potem cel tygodniowy rozbij na cele na dany dzień. Z mojego doświadczenia najlepiej jest zacząć od materiału, które wymagają najmniej pracy, powtórzeń rośnie wtedy motywacja bo widać jakiś efekt i jeśli uda się coś przerobić szybciej to zaraz można wziąć materiał z kolejnego tygodnia, po 5-6 tygodniach może się okazać że materiał został przerobiony i wyrobione zostało 150% normy .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości