Egzaminy w poznaniu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kuba s
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2012, o 12:20

Egzaminy w poznaniu

Post autor: kuba s » 28 mar 2016, o 22:11

Hej. Kiedys slyszalem o tym ze warto studiowac lekarski w poznaniu bo egzaminy sa jakos rozlozone tak ze studiowanie nie jest az takie ciezkie. CzCzy to prawda!?


persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Egzaminy w poznaniu

Post autor: persil1991 » 30 mar 2016, o 17:57

Niestety, ale nie do końca orientuję się jak jest na innych uczelniach, więc napiszę, jak to wygląda w Poznaniu.

Z reguły (zwłaszcza na wyższych latach) studenci w porozumieniu z osobą odpowiedzialną za egzamin z danego przedmiotu ustalają trzy terminy egzaminu (w zależności od terminarza kierownictwa, naszego planu zajęć, dostępności sali do przeprowadzania egzaminu itp.). Wynika to stąd, że część grup pewne zajęcia ma wcześniej np. w październiku czy listopadzie, więc wcześniej mogą podejść do egzaminu, z kolei część ma te zajęcia dopiero później, a logiczne, że egzamin nie może mieć miejsca przed zajęciami.

Warto nadmienić, że prawie wszystkie egzaminy są testowe, a większość pisana na komputerach, dzięki czemu wynik pojawia się automatycznie po kliknięciu zakończ test", a i zapisy na egzamin są możliwe z domowego komputera, więc nie trzeba biegać po sekretariatach.

W Poznaniu obowiązuje sesja ciągła, nie mamy w ciągu roku wyznaczonego (zwykle pod koniec semestru) wolnego od zajęć czasu na egzaminy (jak ma to miejsce np. w Bydgoszczy) - egzaminy odbywają się w tygodniach zajęć, często po zajęciach (na których np. odbywa się zaliczenie, wejściówka, wyjściówka itd.) trzeba biec na egzamin (z całkiem innego przedmiotu).

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post