Działanie adrenaliny na komórki wątroby

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
toban
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2006, o 16:53

Działanie adrenaliny na komórki wątroby

Post autor: toban »

WITAM!Mam taki schemacik do rozwiązania
1.jpg
1.jpg (13.06 KiB) Przejrzano 1400 razy
pytanie do niego:
1.Miejscom oznaczonym cyframi 1, 2, 3 i 4 przyporządkuj odpowiednio: receptor, nieczynna fosforylaza, glukoza, ATP
2.Wyjaśnij, jakie jest znaczenie przedstawionego działania adrenaliny na komórkę wątroby, w sytuacji stresowej dla organizmu

nie wiem czy dobrze umieścilem temat.jak zle to sory.jak mozecie to rozwiazcie te zadania.bo nie mam ksiazki w ktorej jest dobrze to opisane lub ten schemat.albo chociaz jakas podpowiedz.z gory dzieki
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Działanie adrenaliny na komórki wątroby

Post autor: biolga »

Ja tak ogólnie: Hormon ten wspomaga działanie glukagonu, pobudzając wątrobę i mięśnie do uwalniania dużych ilości glukozy. Wszystko to zwiększa sprawność aparatu ruchu, wydajność mięśni i przygotowuje organizm do wykonania dużego wysiłku w krótkim czasie, ale to zapewne już wiesz
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Działanie adrenaliny na komórki wątroby

Post autor: Anielica88 »

toban pisze:2.Wyjaśnij, jakie jest znaczenie przedstawionego działania adrenaliny na komórkę wątroby, w sytuacji stresowej dla organizmu
z tego co wiem to organizm w czasie sytuacji stresogennej podwyzsza swoj poziom adrenaliny w organizmie co powoduje ze w watrobie rozkladany jest glikogen .

nie wiem czy dobrze przypasuje ale wydaje mi sie ze to bedzie tak :
1-receptor
2- ATP
3- nieczynna fosforylaza
4 -glukoza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości