Dream zestaw, kilka pytań

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Witam. Szkołę już skończyłem, zarabiam na studia. Maturę mam tylko zdaną, słaby wynik. Chciałbym za 2-3 lata spróbować się z trzema przedmiotami na poziomie rozszerzonym:
-Biologia
-Chemia
-Matematyka

Chciałbym Was zapytać o opinię - otóż, nie uczyłem się żadnego z tych przedmiotów jakoś specjalnie. Proszę o poradę - powinienem zacząć uczyć się z książek licealnych czy od gimnazjum? Czy moglibyście pomóc ułożyć mi wymarzony zestaw dla maturzysty? Naturalnie zdaję sobie sprawę, że za rok, dwa, trzy matura może wyglądać inaczej, będą wychodziły nowe tytuły, ale wiem też, że wiele książek cieszy się uznaniem przez lata, a i informacje w nich nie są tak na prawdę na bieżąco aktualizowane. Matematyka i chemia jest raczej niezmienna, teoria i liczenie, nie wiem jak z biologią, najwyżej później coś jeszcze dokupię.

Pieniądze raczej nie mają znaczenia, nie będę żałował na edukację, lubię się uczyć. Proszę o pomoc w skompletowaniu jak najlepszych zestawów do w/w trzech przedmiotów.

*Będę uczył się sam, bez korepetycji - mieszkam i pracuję za granicą.

Dzięki z góry i serdecznie pozdrawiam!
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Dodam, że chodzi mi o studia medyczne.
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Ktoś coś podpowie?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: Nitrogenium32 »

Żadnych książek do gimnazjum
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Nie mam podstaw, dlatego pytam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: Mårran »

W dobrych książkach do liceum są wytłumaczone podstawy. Mi się podobał operon, ale wybór jest dży.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Black_W
Posty: 70
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:31

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: Black_W »

Kosztołowicz, Pazdro, Witowski. I podręczniki które obowiązywały w szkole na Twoją maturę.

Awatar użytkownika
Black_W
Posty: 70
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:31

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: Black_W »

Co do biologii - tu bezpieczniej bazować na książkach szkolnych i na maturach. Dużo osób poleca Villego ja osobiście również ale biologia Villego nie ogranicza się tylko do matury i jest w niej ogrom wiedzy która na maturze nie będzie Ci potrzebna.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: Mårran »

No i oczywiście przerabianie starych matur, jak już ogarniesz podstawy
Pani Buka
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Co więc sądzicie o takim zestawie? Coś dorzucić?

1.Matematyka
-Podręczniki nowej ery - mają ZP + ZR w jednym
-Zbiory Kiełbasy
-Arkusze

2.Biologia
-Podręczniki nowej ery
-Operonu
-Zbiory zadań Witowski
-Zadania i arkusze teraz matura
-Arkusze
-Zbiór zadań biomedica

3.Chemia
-Podręczniki nowej ery
-Operonu
-Zbiory zadań Witowski
-Zadania i arkusze teraz matura
-Arkusze
-Repetytorium Persona
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: Mårran »

Jak na mój niewyrobiony gust, to wygląda rozsądnie.
Pani Buka
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Dziękuję za opinię. Jeszcze jedna sprawa - zadania. Arkusze rozumiem robić po przerobieniu teorii z przedmiotów. A co ze zbiorami zadań? Ustalaliście sobie jakiś czas dziennie na robienie zadań? Może ilość zadań? Po przerobieniu danego działu po prostu zrobić dokładnie, przeanalizować wszystkie zadania z w/w zbiorów? Kontynuować wtedy teorię czy cały czas poświęcić na zadanka?

-Słyszałem też, że Witowski ma bardzo podobne zadania ułożone obok siebie, zmieniają się dane, może dobrym sposobem będzie zaznaczanie zadań/przepisywanie do zeszytu i robienie ich po miesiącu, tak by nie wałkować jednego typu zadań 10 razy, a żeby móc sobie szybko przypomnieć zagadnienie np. po miesiącu. Ad exemplum - dwa zadanka:

1: Oblicz, ile związku A jest potrzebne, aby całkowicie przereagował ze związkiem B?
2. To samo, tylko zamiast substancji A, B - C i D w innych ilościach.

Mogę to bardziej obrazowo wyjaśnić, proszę o ocenę sugestii, chciałbym też dobrze rozplanować sposób nauczania.

-Co do teorii robiliście jakieś notatki, czy może jedynie czytaliście podręczniki? Domyślam się, iż to kwestia indywidualna, ale chciałbym się dowiedzieć - jeśli to nie tajemnica (:D) - jak to było w Waszym przypadku. Taka ankieta powiedzmy.

Pozdrawiam
mde94
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:50

Re: Dream zestaw, kilka pytań

Post autor: mde94 »

Mårran, Zdubluje, ale co tam Ciekawy blog, szkoda, że nie ma nic o przygotowaniach do matury Fajnie się czyta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości