Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Tak zrobilam, ale chyba jakis blad rachunkowy ale za metode 1 pkt bedzie?

pesel

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: pesel »

Ja bym dał ale zobaczymy co będzie w kluczu. BTW, wynik 19g optycznie źle wyglądał przy tej masie mieszaniny i takiej zawartości w niej węglanu.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

A w sumie moze i 24 bylo, juz mi nomieszalo i możliwe, ze kolega miał wynik 19

Pesel, A w tym zadaniu z obojętnością, nie wiem jakim cudem wyszlo mi o rowne 10 mniej, blad w obloczenou, alw metoda powinna zbyć ok

pesel

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: pesel »

Numerek tego zadania masz?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

9.3 zamiast 23 to 2.3 mi wyszlo, jakos blad, nie wierze, takie durne błędy! I co za to jeden pkt mniej ? I czemu w Pcl5 P może tworzyc wiazanie kordyn? Skoro przeciez ma wolna parę ale kazdy jest uwspolniony ale no

amfiprionka
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2015, o 16:54

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: amfiprionka »

Zadanie 9.2:
Szybkość opisanej reakcji wzrasta ze wzrostem ciśnienia. Poniżej zestawiono warunki, w jakich przeprowadza się opisany proces parowego reformingu metanu:
I temperatura około 1070 K
II ciśnienie około 3·104 hPa
III katalizator niklowy
IV stosunek molowy n H20: n CH41
Dokończ poniższe zdania – wpisz numery wszystkich warunków prowadzenia procesu, które wpływają na szybkość i wydajność konwersji metanu.
1. Warunki sprzyjające dużej szybkości reakcji:
2. Warunki sprzyjające dużej wydajności reakcji:
Co myślicie? Witowski w jedynce dał II, III i IV, a w dwójce I i IV. Mnie zastanawia czy przypadkiem taka temperatura również nie sprzyja dużej szybkości reakcji?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Witowski dał dobrze

pesel

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: pesel »

_w&#x142&#xF3czykij pisze:9.3 zamiast 23 to 2.3 mi wyszlo, jakos blad, nie wierze, takie durne błędy! I co za to jeden pkt mniej ? I czemu w Pcl5 P może tworzyc wiazanie kordyn? Skoro przeciez ma wolna parę ale kazdy jest uwspolniony ale no
VH2=3*0.95*(273/1070)*(30000/1013.125)=21.53 m3
_w&#x142&#xF3czykij pisze: I czemu w Pcl5 P może tworzyc wiazanie kordyn? Skoro przeciez ma wolna parę ale kazdy jest uwspolniony ale no
Podawaj numer zadań, o które pytasz. PCl5 nie ma wolnej pary i nie tworzy wiązań koordynacyjnych. PCl3 ma i tworzy.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

A mi wyszło 2,153 co ja zrobilam

kazuri35
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:21

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: kazuri35 »

amfiprionka pisze:Zadanie 9.2:
Szybkość opisanej reakcji wzrasta ze wzrostem ciśnienia. Poniżej zestawiono warunki, w jakich przeprowadza się opisany proces parowego reformingu metanu:
I temperatura około 1070 K
II ciśnienie około 3·104 hPa
III katalizator niklowy
IV stosunek molowy n H20: n CH41
Dokończ poniższe zdania – wpisz numery wszystkich warunków prowadzenia procesu, które wpływają na szybkość i wydajność konwersji metanu.
1. Warunki sprzyjające dużej szybkości reakcji:
2. Warunki sprzyjające dużej wydajności reakcji:
Co myślicie? Witowski w jedynce dał II, III i IV, a w dwójce I i IV. Mnie zastanawia czy przypadkiem taka temperatura również nie sprzyja dużej szybkości reakcji?
Właśnie chyba tempertatura powinna byc w obu, przeciez podwyzszeenie o 10stopni zwieksza syzbkosc reakcji od 2 do 4 razy, tylko nie wiem co z tym IV stezenie wody raczej nie ma nic do szybkosci. ja dalem doSzybkosci: I,II,III a do wydajnosci I,IV.
maj-majka
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2017, o 22:33

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: maj-majka »

Tak samo, jestem niemal pewna, że witowski zrobił to zadanie źle.
Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nojestem »

PCl3 może być zarówno donorem (obecność pary elektronowej) jak i akceptorem (puste orbitale 3d ) prawda?
amfiprionka
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2015, o 16:54

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: amfiprionka »

Myślicie, że w zadaniu 17.2. będzie akceptowana odpowiedź 2,5-dimetyloheksyn? Nie wpisałam tam trójki (2,5-dimetolokes-3-yn), bo stwierdziłam, że w żadnym innym miejscu tego potrójnego wiązania się nie da wcisnąć".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości