Powtórka przed maturą

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Laura98
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 22:21

Powtórka przed maturą

Post autor: Laura98 »

Hej. Chcę powtórzyć na szybko cały materiał, mam do dyspozycji kilka tytułów, chcę wybrać jeden, max 2 - proszę o pomoc w wyborze:

-Rożak 3 części
-Chemia od A do Z - Klimaszewska
-Repetytorium Persony
-Podręczniki nowa era, cz.1 i cz.2

*Co do zadań - robić z Witowskiego same maturalne czy są za łatwe? Mam też zadania i arkusze Teraz Matura", ale chyba wolę zostawić na początek maja matura 13. maja.
Laura98
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 22:21

Re: Powtórka przed maturą

Post autor: Laura98 »

Ktoś coś?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Powtórka przed maturą

Post autor: persil1991 »

Myślę, że jeśli chcesz powtórzyć materiał, czytanie trzech tomów podręcznika jest raczej pozbawione sensu.
Wydaje mi się, że najlepiej solidnie przerabiać arkusze maturalne, które pozwolą na wychwycenie ewentualnych braków i dopiero później doczytać temat, z którym będziesz miała problem w podręczniku/repetytorium itd. Którym? Tym, który według Ciebie najlepiej (a więc najbardziej zrozumiale) problematyczne zagadnienie opisuje.

Na maturze z chemii nie ma zadań wymagających definicji czy znania na pamięć reakcji z współczynnikami stechiometrycznymi włącznie. Może się powtórzę, ale nie widzę sensu w czytaniu od deski do deski podręczników bądź repetytorium. To Ty jednak wiesz najlepiej, czego jeszcze nie wiesz

Podsumowując: zadania z ewentualnym doczytaniem konkretnego, sprawiającego kłopoty materiału to dobry plan na najbliższy miesiąc.

A jeśli chcesz, bym polecił konkretną pozycję - Klimaszewską mi się całkiem fajnie przeglądało, Persony nie znam, a na ponad 1000 stron podręcznika to chyba nie ten moment
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości