matura 2017 - od zera

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
alaa95
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 12:12

matura 2017 - od zera

Post autor: alaa95 »

Jestem teraz na I roku studiów technicznych związanych z chemią, średnio mi tu pasuje, jedynie co mi się podoba na tych studiach to chemia + nie wiem co w ogóle miałabym po tym robić, rzygam tą mechaniką, konstrukcjami, wytrzymałością itd
Narodził się w mojej głowie pomysł żeby spróbować na farmację.
Z chemią ok, bo miałam na studiach ją praktycznie od podstaw i cały materiał z lo przerabiany w I semestrze, teraz mam nieorganiczną, na II roku organiczną i fizyczną.
Gorzej z biologią, której nigdy się nie uczyłam, w lo wszyscy lecieli na gotowcach i ściągach. Musiałabym zacząć kompletnie od nowa.
Wiem że ludzie idąc na kierunki medyczne uczą się porządnie chemii i biologii już od gimnazjum. Mam w ogóle szanse nadrobić tyle materiału i dostać się na tą farmację? Ile musiałabym godzin mniej więcej poświęcić na naukę dziennie?
Nie chcę rezygnować z obecnych studiów, bo jak się nie dostanę, zostanę na lodzie. Brałam tez pod uwagę rzucenie i pójście na technika farmacji, ale jak zobaczyłam przedmioty na I roku to mi się odechciało, jakiś wf, psychologia itd
I drugie pytanie - czy nie jestem za stara? Poszłam na studia rok później czyli gdybym się dostała na farmacje w 2017 miałabym 3 lata w plecy.
Medyk 300

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: Medyk 300 »

Nie nie jesteś

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: Mårran »

alaa95 pisze:Wiem że ludzie idąc na kierunki medyczne uczą się porządnie chemii i biologii już od gimnazjum
Jee tam. Niektórzy się decydują dopiero w liceum i się dostają (np. ja) Ważne to uczyć się z głową, wtedy nieważne, czy robisz materiał w rok czy w pięć lat.

Poczytaj sobie to forum, jest tu wiele rad, jak się uczyć. Rok i miesiąc to imo wystarczająco dużo czasu, jak przysiądziesz, zwłaszcza że z chemii jesteś już prawie obrobiona. Teraz tłucz arkusze.

Co do wieku, to sporo osób jest starszych na studiach typu farmacja. Trzy lata to nie tak dużo, nie ma co się przejmować.

I nie chcę Cię martwić, ale na każdych studiach są zapychacze typu psychologia

Powodzenia!
Pani Buka
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: _kajka_ »

Ja jestem w jeszcze gorszej sytuacji bo idę na ostatni rok studiów kompletnie niezwiązanych z tematem (matematyka), a też planuję startować do matury w 2017. I będę wtedy po 5 latach w plecy". Z biologii jeszcze jako tako, ale chemii muszę się naprawdę uczyć od podstaw.
Także nie jesteś sama
alaa95
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 12:12

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: alaa95 »

Medyk 300 pisze:Nie nie jesteś

nie jestem za stara czy nie jestem w stanie tego wszystkiego nadrobić?

Wiem że na każdych studiach są zapychacze, ale jakbym poszła na tego technika farmacji to po to żeby się czegoś nauczyć, a nie tracić bez sensu czas.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: KatarzynaZSDM »

_kajka_ pisze:Ja jestem w jeszcze gorszej sytuacji bo idę na ostatni rok studiów kompletnie niezwiązanych z tematem (matematyka), a też planuję startować do matury w 2017. I będę wtedy po 5 latach w plecy". Z biologii jeszcze jako tako, ale chemii muszę się naprawdę uczyć od podstaw.
Także nie jesteś sama
Zdawaj rozszerzoną matmę w Łodzi na przykład matematykę traktują na równi z biologia, chemią, fizyką.

Medyk 300

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: Medyk 300 »

alaa95 pisze:
Medyk 300 pisze:Nie nie jesteś

nie jestem za stara czy nie jestem w stanie tego wszystkiego nadrobić?

Wiem że na każdych studiach są zapychacze, ale jakbym poszła na tego technika farmacji to po to żeby się czegoś nauczyć, a nie tracić bez sensu czas.
Nie jesteś za stara. Im więcej takich osób tym lepiej

Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: _kajka_ »

KatarzynaZSDM pisze:
_kajka_ pisze:Ja jestem w jeszcze gorszej sytuacji bo idę na ostatni rok studiów kompletnie niezwiązanych z tematem (matematyka), a też planuję startować do matury w 2017. I będę wtedy po 5 latach w plecy". Z biologii jeszcze jako tako, ale chemii muszę się naprawdę uczyć od podstaw.
Także nie jesteś sama
Zdawaj rozszerzoną matmę w Łodzi na przykład matematykę traktują na równi z biologia, chemią, fizyką.
Myślałam że patrzą tylko na biologię i chemię (lub na niektórych uczelniach fizykę), o matmie nie wiedziałam.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] matura 2017 - od zera

Post autor: persil1991 »

Mårran pisze:alaa95 napisał(a):
Wiem że ludzie idąc na kierunki medyczne uczą się porządnie chemii i biologii już od gimnazjum
Jee tam. Niektórzy się decydują dopiero w liceum i się dostają (np. ja) Ważne to uczyć się z głową, wtedy nieważne, czy robisz materiał w rok czy w pięć lat.
Kolega z grupy na maturę z biologii i chemii rozszerzone zdecydował się w trzeciej klasie, wcześniej dość luźno podchodząc do obowiązków szkolnych (typ ziomka, tróje od góry do dołu mimo dość słabego liceum).

Ja na maturę z biologii i chemii rozszerzone zdecydowałem się pod koniec pierwszej klasy liceum, a byłem na profilu humanistycznym, także w kiepskiej szkole, na dodatek z bardzo kiepskim nauczycielem chemii. Klasy nie zmieniłem, bo przyjaźnie już się zawiązały, przygotowywałem się sam, w domu, po lekcjach. Grunt to mieć wyznaczony cel i uparcie do niego dążyć.

75% z biologii i chemii rozszerzonej ze spokojem na farmację wystarczy. Gdybyś była zainteresowana progami, to proszę.
alaa95 pisze:Brałam tez pod uwagę rzucenie i pójście na technika farmacji
Od roku 2018/2019 zakończy się kształcenie techników farmacji. Myślę, że wobec perspektywy zawodu wymierającego - nie warto
alaa95 pisze: Poszłam na studia rok później czyli gdybym się dostała na farmacje w 2017 miałabym 3 lata w plecy.
Phi, 3 lata wobec całego życia.
xyz95
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 00:04

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: xyz95 »

tzn z tym technikiem chodziło mi o to żeby iść na ten rok kiedy będę się przygotowywać do matury, a potem i tak zdawać na farmację
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: Termo »

Jeżeli interesuje Cię kierunek medyczny zdecydowanie polecam Ci pielęgniarstwo. Bardzo dobrze dzieje się wokół tego zawodu od ostaniach lat a wszystkie złe rzeczy które krążą wokół tej dziedziny to stereotypy i kłamstwa. Moje dwie koleżanki po farmacji kilka razy w tygodniu bywają służbowo w szpitalu, widzą pracę pielęgniarek i mówią, że gdyby nie kierowały się wskazaniami innych i tym, gdzie idzie większość, to dziś byłyby po pielęgniarstwie. W farmacji jest wielkie wysycenie. Ogromna ilość osób podejmuje się takich studiów bo wszyscy tam idę a przez to trudno z pracą. Na szczęście dla kandydatów ten trend się odmienia.
xyz95
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 00:04

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: xyz95 »

Oj nie to na pewno nie dla mnie Może i studia ciekawe, ale potem praca masakra, pielęgniarka to takie przynieś wynieś pozamiataj i te baseny, pampersy, nie wyobrażam sobie kompletnie
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: matura 2017 - od zera

Post autor: KatarzynaZSDM »

_kajka_ pisze: Myślałam że patrzą tylko na biologię i chemię (lub na niektórych uczelniach fizykę), o matmie nie wiedziałam.
Warto przeczytać zasady rekrutacji bo można wiele przez to stracić : P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości