Dodatkowe punkty za ukończone studia i przepisy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Eklektyk
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 18:40

Dodatkowe punkty za ukończone studia i przepisy

Post autor: Eklektyk »

Czy orientuje się ktoś czy i jeśli tak to ile jest dodatkowych punktów przy rekrutacji za ukończenie studiów ratownictwo medyczne (licencjat) i pielęgniarstwo (licencjat)?
Są możliwe jakieś przepisy z tych przedmiotów, czy raczej nie?
Chciałem się jeszcze zapytać odnośnie uczelni w Zabrzu i Katowicach. Czytałem na forum, że w Katowicach cisną z anatomią, a biofizyka jest na lajcie, w Zabrzu zaś odwrotnie, chodzi mi o to gdzie jest ciężej z przedmiotami ścisłymi jak matematyka, fizyka, chemia?
Eklektyk
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 18:40

Re: Dodatkowe punkty za ukończone studia i przepisy

Post autor: Eklektyk »

Chodzi mi o kierunek lekarski
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Dodatkowe punkty za ukończone studia i przepisy

Post autor: tchorz »

Nie ma żadnych dodatkowych punktów. Na niektórych uczelniach dla osób które skończyły inne studia są dodatkowe limity czyli praktycznie za to można mieć odjęte punkty
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Dodatkowe punkty za ukończone studia i przepisy

Post autor: persil1991 »

Eklektyk pisze:matematyka, fizyka, chemia?
Na medycynie nie ma typowo ścisłych przedmiotów w takim rozumieniu, jakie znasz z liceum czy gimnazjum. Nawet jeśli coś jest biochemią, to nie rozwiązuje się tam zadań, to typowa pamięciówka.

Najbardziej ścisłym przedmiotem jest wspomniana przez Ciebie biofizyka (więc w zasadzie sama odpowiedziałaś sobie na pytanie), chemia, biochemia to pamięciówki, a matematyki nie ma. Ale nawet z tą biofizyką poradzą sobie osoby, które za fizyką w liceum/gimnazjum nie przepadały, więc spokojnie
Eklektyk
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 18:40

Re: Dodatkowe punkty za ukończone studia i przepisy

Post autor: Eklektyk »

czyli to prawda że w Zabrzu cisną z tą biofizyką?
mogłoby się wypowiedzieć kilka osób z Zabrza?
no właśnie o to mi chodziło, bo ja nie tyle co nie przepadam za fizyką, co po prostu mam problem z tymi ścisłymi przedmiotami, obliczeniami, etc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości