MATURA 2016 - opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
szaser
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2014, o 12:45

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: szaser »

Hej,
Myślicie że w pytaniu o funkcje siateczki gładkiej (stara matura) zaliczą odpowiedź synteza fosfolipidów zamiast synteza lipidów?
Belfer
Posty: 7
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 16:50

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Belfer »

Macie może namiar na oficjalne odpowiedzi do starej matury rozszerzonej. albo może kiedy wgl to bd dostępne na cke. ^_^

Belfer
Posty: 7
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 16:50

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Belfer »

Też napisałem karbominohemoglobina zamiast karbaminohemoglobina.może przy sprawdzaniu się nie zorientują LOL

raewal
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2016, o 12:10

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: raewal »

w formie jonu CO3 2- nie zostanie uznane?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Mårran »

Nie słyszałam o czymś takim.
Pani Buka
exce
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2016, o 17:57

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: exce »

Hej, mam pytanie: Czy w zadaniu z liczeniem odległości genów jest szansa, że uznają mi obliczenia jeśli zamiast od razu policzyć całość rekombinantów i procent jaki one stanowią policzyłem najpierw jedną część, potem drugą i sumując te wartości procentowe wyszło mi z przybliżeniem 27 jednostek? W odpowiedzi również napisałem, że odległość wynosi około 27 jednostek mapowych Sam już nie wiem co sądzić
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Loa_Loa »

HEJ. Pytanie watpliwe niedajace mu zyc. Mianowicie, Czy uznaja h2co3? Tym bardziej ze Wchodzi w sklad buforu wodorofosforanowego? Tak, istnieje taki we krwi, zapobiega przed wahaniami ph. Chyba ze cos zle sie czai. Jest go bardzo malo ale jest.

Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: tista »

Ile liczycie sobie punktów na 3-przedmiotówki z rozszerzoną matematyką?
Dla tych, którzy nie pisali rozszerzonej matematyki podstawa x 0,5 (jak w Krk)
Zachęcam
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Loa_Loa »

tista, Zacznijmy od tego, że w Warszawie jest inny przelicznik dla matmy P i R niż w Krakowie.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: tista »

Inny przelicznik jest tylko dla podstaw (0,5/0,7), dla rozszerzeń i tu i tu jest x1. Robienie dwóch odrębnych sondaży dla Warszawy i Krakowa byłoby bez sensu, bo chodzi o poglądową ocenę wszystkich wyników (porównanie względem siebie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość