Matura chemia 2018 zestaw książek

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: ochnar »

Witam!

Uprzejmie proszę o pomoc w korekcji, bądź też potwierdzenie, że taki zestaw książek będzie odpowiedni do matury z chemii. Oto lista:

-Chemia 1-2 wyd.Nowa era
-Repetytorium Persona 1-2
-Wybór testów Persona
-Zbiór zadań Witowski 1-4
-Chemia doświadczenia chemiczne w zadaniach wyd.Omega
-To jest chemia zbiór zadań wyd.Nowa era
-Chemia z tutorem zadania maturalne
-Zbiór zadań chemia Pazdro

+Czy pozycje typu:
-Nowoczesne kompendium chemii wyd.PWN
-Chemia organiczna McMurry
-Chemia analityczna wyd.PWN
Pomogą lepiej zrozumieć niektóre procesy et cetera? Czy jest to błotny wydatek"? Cel to 85%+ na maturze w 2018 roku i kierunek lekarski.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: soczka »

1) Nowa era Teraz matura arkusze i zadania maturalne
2) - || - vademecum chemia
3) Arkusze maturalne WSiP
4) Zbiór zadań Pazdro
5) + pełno różnych arkuszy próbnych w internecie
6) Zbiór zadań do matury CKE (ale to co było na maturze a to co jest w tym zbiorze to przepaść ale dobrze się z tego uczy np. do sprawdzianów)
7) ABC maturalne chemia WSIP
Witowski jest fajny ale nie radzę marnowania czasu na niektóre zadania typu dodano Na do wody
Takie książki typu te PWNu nie są za dobre i tak szczegółów nie spamiętasz a będziesz tracić czas na czytanie rzeczy nieprzydatnych. Nie bierz się za jakieś podręczniki akademickie
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: ochnar »

Czyli takim wymarzonym zestawem do nauki chemii byłby następujący:

-Teraz matura rep. chemia
-Teraz matura arkusze i zadania
-Rep persony (prócz tego co obowiązuje na podstawie chcę też zgłębić termo,elektrochemie, które zdaje się nie są obowiązkowe, ale im więcej wiedzy, tym lepiej, imo)
-Wybór testów Persony
-Witowski w ramach pierwszych ćwiczeń po działach, z tego co widziałem zadania nie są trudne
-To jest chemia wyd. nowej ery - zbiór zadań
-Zbiór zadań Pazdro
-Wszelkie arkusze, to oczywiste

-A co z tutorem?
-I z tymi zadaniami doświadczalnymi wyd.Omegi? Okładka podobna jak książki do biologii Bukały
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: soczka »

Z tym tutorem się nie spotkałam także trudno mi cokolwiek polecić. Bukałę tylko z biologii miałam ale jest dobra więc z chemii też powinno być dobre Takie zadania pod tą maturę
migelo
Posty: 53
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:59

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: migelo »

migelo
Posty: 53
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:59

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: migelo »

Na razie to bym proponował jakieś przygodowe, fantastyka, co tam lubisz, do matury masz czas, jeszcze będzie Ci niedobrze w trzeciej klasie od tego wszystkiego

Jak już tak bardzo chcesz:
Podręczniki jakieś, osobiście polecam starego, dobrego Rozaka
Rozumiem, że startujesz od zera, więc na początek wszystkie Witowskie a w trzeciej klasie arkusze, jak najwięcej, też te udziwnione z wydawnictw np Tutora. Generalnie to ta seria Teraz matura jest okej, fajne zadania, do tego zbiór z CKE. Ale to już w trzeciej klasie. Co do uczenia się elektro termo, to moim zdaniem tylko jeśli masz czas i Cię to interesuje, do matury się nie przyda na pewno. To jest chemia jest beznadziejne, Pazdro całkiem spoko chociaż to nie sa zadania maturalne, proponowałbym poćwiczyć z tego jak się czegoś nie rozumie do końca.

nwm45
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2016, o 10:07

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: nwm45 »

U mnie będzie to wyglądać tak (przynajmniej na chwilę obecną po rozmowach ze znajomymi i z polecenia nauczycielki):
-podręczniki To jest chemia 1-2 Nowej Ery - podręczniki podręcznikami, ale podobno rzadko będziemy z nich korzystać, bo będziemy bazować na notatkach przygotowanych przez naszą nauczycielkę,
-wszystkie tomy zadań Witowskiego (obowiązkowe, w drugiej klasie mamy zrobić dwa pierwsze tomy),
-zbiór zadań Pazdro,
-zadania maturalne,
-w trzeciej klasie przede wszystkim arkusze maturalne (z CKE, z próbnych itd.) + arkusze wstępne na AM (sprzed kilku lat),
-książki z serii Teraz matura NE,
-różne zbiory zadań, które trafią w moje ręce.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: persil1991 »

nwm45 pisze:-wszystkie tomy zadań Witowskiego (obowiązkowe, w drugiej klasie mamy zrobić dwa pierwsze tomy),
-zbiór zadań Pazdro,
-zadania maturalne,
-w trzeciej klasie przede wszystkim arkusze maturalne (z CKE, z próbnych itd.) + arkusze wstępne na AM (sprzed kilku lat),
Bardzo dobry plan! Dużo zadań, a zwłaszcza maturalnych, to podstawa
nwm45 pisze:-różne zbiory zadań, które trafią w moje ręce.
Myślę, że już więcej nie zdążysz przerobić

migelo pisze:Podręczniki jakieś, osobiście polecam starego, dobrego Rozaka
Przyłączam się do polecenia!
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: ochnar »

Mam takie króciutkie pytanie, jeśli będę korzystał z podręczników wyd.Nowej ery zarówno do biologii jak i do chemii to lepiej kupić repetytorium ery czy operonu? A może jeszcze jakieś inne? wsip, greg?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: persil1991 »

Postawiłbym na repetytorium innego wydawnictwa niż wydawnictwo podręczników, które zakupisz. Repetytorium to skrót, podsumowanie, warto więc spojrzeć jak inny autor ujął pewne tematy zamiast kupować to samo, tyle że w streszczeniu.

Sam korzystałem z repetytorium Operonu. Jeśli jesteś wzrokowcem (ogrom tabel, schematów, pstrokatych kolorów) i lubisz taką formę, to polecam
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: ochnar »

Przemyślałem ten zestaw z pierwszego postu i go zmieniłem, repetytorium persony imo jest bez sensu na poziomie liceum, za dużo głupot, działy, które wgl nie obowiązują, przykłady z księżyca. Nowe repetytorium operonu mi się nie podoba, za dużo tekstu, nie jest wcale napisane jakimś przystępnym językiem, brzydka szata(ale to już kwestia osobistych preferencji), w nowej erze będzie to samo co w podręczniku. Możesz polecić mi jakieś inne? Czy muszę wybrać mniejsze zło? Ogólnie stworzę notatki na podstawie:

-Rożaka
-To jest chemia nowej ery
-fundamentów, pierwiastków i związków nieorganicznych oraz chemii organicznej oficyny/danikiewicza

Może repetytorium nie jest koniecznością?
migelo
Posty: 53
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:59

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: migelo »

Rozak i To jest chemia wystarczy w kwestii teoretycznej, reszta to zadania, arkusze, zbiory zadań. Ja sam uczyłem się tylko z rozaka, tylko też tam daruj sobie te działy z termochemii, nie ma tego na nowej maturze. Repetytorium nie jest potrzebne, wszystko lepiej zapamiętuje się na zadanich, zacznij od Witowskiego i już później co tam sobie chcesz. Z rozakiem to też tak rozsądnie, niektóre reakcje są nieprzydatne mimo, zr autorzy zawarli je w podręczniku, myślę ze jak będziesz czytał razem z tymi podręcznikami z nowej ery będzie spoko.

ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Matura chemia 2018 zestaw książek

Post autor: ochnar »

Tą oficyne i ch.org.Danikiewicza też odrzucić? Wg. Was powinienem czytać ere i Rożaka w jednym czasie, tzn np uzupełniać notatkę z ery ważnymi informacjami z Rożaka? Czy przerobić jedną, później drugą serię? Zbiory oczywiście wytypowałem, arkusze i tak dalej, pytam o część teoretyczną.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości