Chemia,technologia chemiczna,inżyniera chemiczna i procesowa

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Ziemniak10

Chemia,technologia chemiczna,inżyniera chemiczna i procesowa

Post autor: Ziemniak10 » 15 cze 2016, o 16:13

Cześć, mam spory problem. Nie potrafię wybrać pomiędzy tymi 3. kierunkami przeszukałem masę tematów ale każdy pisze co innego tzn.
1.Jedni piszą ,że tytuł inzyniera nic nie daje (nie pomaga znaleźć pracy) inni ,że daje jako to jest?
2. Jak w temacie który z tych kierunków bd lepszy i łatwiej bd można po nim znaleźć pracę? Przyznam ,że interesuje się chemią oraz biologią i biorę go na alternatywę jakbym się nie dostał na farmację.

Wiem ,że inżynieria chemiczna i procesowa jest bardziej fizyczna (chociaż według komentarzy tłumaczenie zjawisk które nas otaczają wygląda dość ciekawie) to na technologii jest znowu niby więcej chemii ale każdy pisze co innego ,że albo jest mnóstwo pracy albo w ogólę. Zdaję sobie sprawę ,że pracy od tak nie znajdę ale chodzi mi czy rynek jest tymi osobami przesycony czy nie. Chciałbym/mogę pracować w biurach projektowych czy laboratoriach ale nie chciałbym aby praca polegała tylko na analizie jednej zebranej próbki i tyle i w przyszłości chciałbym otworzyć własną działalność. Szkoda,że oprócz medycyny nie ma nic z działu człowieka wartego uwagi ,niby jest jeszcze neurobiolog ale ludzi piszą ,że coś takiego nie ma sensu eh. Dzięki z góry za pomoc!

ODPOWIEDZ