Dostarczenie dokumentów a dostanie się na studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
czochu
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2016, o 13:58

Dostarczenie dokumentów a dostanie się na studia

Post autor: czochu »

Cześć wszystkim.
Jestem tegorocznym maturzystą, będę próbował dostać się na studia medyczne.
Chciałem też pojechać za granicę do pracy w dniu 11.07.2016.
Mam jednak wątpliwości co do dostarczenia papierów na uczelnię - jak to jest?
Mogę sobie pojechać a rodzice mogą wysłać dokumenty pocztą na przykład?
Czy trzeba osobiście/za pośrednictwem kogoś komu pisemną zgodę udzielimy stawić się na uczelni i fizycznie te dokumenty przekazać?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Dostarczenie dokumentów a dostanie się na studia

Post autor: mizu »

Wiesz. studia medyczne wymagają dużo zaangażowania i nauki do matury, a na uczelniach jest rozpierdziel, więc polecam samemu dostarczyć dokumenty osobiście i wziąć potwierdzenie odbioru. Nie myśl o poczcie w ogóle jeżeli Ci zależy.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Dostarczenie dokumentów a dostanie się na studia

Post autor: David »

Nie przesadzajmy. maturzyści mają tendencje do nadmiernej paniki . Złożenie dokumentów na uczelni to 5 min., podczas których nikt Cię nie chwali/namaszcza/nie rozczula, a dla której to głupoty czasem trzeba cały dzień poświęcić.

Napisz do komisji rekrutacyjnej wybranej przez Ciebie Uczelni- polecam napisać maila, bo jak Ci odpiszą to masz to na piśmie. Postępuj tak jak oni sobie zażyczą. Gdy ja się rekrutowałem do m. in. Bydgoszczy wysłałem dokumenty kurierem i wszystko było w jak najlepszym porządku. Tyle że to było 5 lat temu.

Wiem, że na niektórych wystarczyło oświadczenie podpisane, na innych chcieli potwierdzenia notarialnego w przypadku gdy ktoś za Ciebie składał dokumenty.
lykorz
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Dostarczenie dokumentów a dostanie się na studia

Post autor: mizu »

Ja właśnie siedzę 1 rok w Bydgoszczy na Collegium Magicum i. nikomu nie polecam. Progów niskich tu nie ma, a katedra fizjologii każdego wykończy. Jeśli ktoś ma wybór to radzę wybrać inne miasto na medycynę, bo tutaj dużo zdrowia stracicie. Dzisiaj z egzaminu z fizjo wróciłam i nadal nie mogę wyjść z podziwu, że przez przypadek dostaliśmy zaliczenie dla analityki medycznej Po zgłoszeniu sprawy Pani .dd. haha stwierdziła, że materiał jest podobny ale zweryfikują Magia. Od nowego roku jestem już w Poznaniu, trud związany z przeniesieniem się był mniejszy niż z katedrą fizjo.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Dostarczenie dokumentów a dostanie się na studia

Post autor: grysiiia »

A ja mam pytanie. Czy np jeśli nie jestem jeszcze zdecydowana, którą uczelnię wybrać i okaże się że przy I rekrutacji dostanę się do jednej z nich, a do drugiej nie, to czy po złożeniu dokumentów na tą pierwszą mogę później złożyć na tą drugą, jeśli po tygodniu się dostanę? I czy najpierw musze odebrac dokumenty z tej pierwsej żeby złożyć do drugiej czy mogę mieć na dwóch przez jakiś czas? Wiem, ze to jest trzymanie miejsca, ale wyniki to kwestia kilku dni a przejechac z jednego miasta do drugiego czasem w jednym dniu jest nierealne :p (jeszcze najpierw trzeba dojechac do tego pierwszego)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości