Optiphot-2 czyszczenie obudowy.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
PaulW
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2016, o 22:21

Optiphot-2 czyszczenie obudowy.

Post autor: PaulW »

Witam.
Stałem się posiadaczem mikroskopu Optiphot-2. Jego obudowa posiada dwa szare pola po obu stronach podstawy z jakiegoś rodzaju tworzywa sztucznego, które w dotyku jest lepkie". Domniemywam, że jest to celowa właściwość tej powierzchni, a nie spowodowana jej zabrudzeniem . Czym mogę ją wyczyścić? Przy okazji - jakimi środkami najlepiej, fachowo czyści się obudowy mikroskopów podczas ich restaurowania?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Optiphot-2 czyszczenie obudowy.

Post autor: planapo »

A wrzuc jakies fotki tego lepkiego". Niektore tworzywa sztuczne lub z czasem zetleć", nie wiem jak to fachowo nazwac, ale zaczynaja sie wtedy wlasnie lepic i pocic".

Czyscisz tak jak cokolwiek innego, benzyna zeby odtluscic, dobre sa tez specjalne srodki to czyszczenia - glownie resztek z tasmy klejacej - ktore usuwaja wszelkie tego typu zabrudzenia.
PaulW
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2016, o 22:21

Re: Optiphot-2 czyszczenie obudowy.

Post autor: PaulW »

Zrobiłem dwa zdjęcia, widać na nich to o czym pisałem.
Spróbowałbym to czyścić tylko nie wiem jaka powinna być pierwotna, fabryczna struktura powierznia plastiku - nie chcę uszkodzić warstwy .
Czy IPA będzie dobry do tych celów czy lepiej kupić benzynę?
Załączniki
4.jpg
5.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość