Czy mat-fiz utrzyma się na inżynierii chemicznej?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Kiwi700
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2016, o 20:00

Czy mat-fiz utrzyma się na inżynierii chemicznej?

Post autor: Kiwi700 »

Witam, od trzech lat uczyłem się na profilu mat-fiz w liceum z myślą o zostaniu jakimś inżynierem, pilotem lub kimś komu kierunki ścisłe bardzo by się przydały. W tym roku po napisaniu matury dość mocno zaczął kusić mnie kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Krakowskiej zwłaszcza że na ich stronie napisane jest iż wystarczy dobrze napisana matura z matematyki aby się dostać. O maturę się nie martwię gdyż z matematyki jestem dobry ale mój problem pojawia się w przypadku gdybym się dostał na ten kierunek. Czy osoba która swoją naukę z chemią zakończyła w pierwszej klasie liceum ma szansę na utrzymanie się na inżynierii chemicznej? Boje się że po paru zajęciach zdam sobie sprawę że z chemii nic nie pamiętam a bez niej ani rusz. Czy ktoś tutaj studiuje na tym kierunku? Czy taki gość z mat-fizu jak ja przetrwa jeśli będzie pracował z całych sił? Przeczytałem na paru innych forach że inżynieria chemiczna to głownie przedmiot techniczny a chemia jest dodatkiem. Czy rzeczywiście tak jest?
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Czy mat-fiz utrzyma się na inżynierii chemicznej?

Post autor: Sokol »

Dasz rade. Matematyka to narzędzie jak nim dobrze władasz to reszta to czytanie instrukcji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości