CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: misialin »

Potrzebuję porady. Chciałam iść na analitykę medyczną, ale przegapiłam rekrutację i nie da się już nic zrobić Szukam podobnych studiów. Zastanawiam się nad chemią medyczną a chemią i toksykologią sądową na Wrocławskim. Które lepsze? Planuję pójść w tym roku na któryś z tych kierunków, wziąć dziekankę na następny rok i pójść na analitykę.

Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: Nitrogenium32 »

Niemożliwe, że przegapiłaś rekrutację, można się jeszcze logować na wielu uczelniach. Chyba że chodzi o Lublin, ale tam to w ogóle jest popierdzielony system rekrutacji.

Według mnie chemia medyczna to taka wydmuszka tylko. Na wielu uczelniach tak nazywa się przedmiot, który trwa maksymalnie rok. Poza tym chemia w medycynie to tylko wybrane elementy, możemy mówić o biochemii, ale to nie jest czysta chemia. Taka prawdziwa to na farmacji i analityce medycznej jest.

Z kolei coś takiego jak chemia i toksykologia sądowa - ? Nie mam pojęcia, co to może być, pierwszy raz o czymś takim słyszę.
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: misialin »

Przegapiłam we Wrocławiu

Szukam podobnych studiów do analityki.
Co do chemii medycznej też mam wrażenie,że to typowy zapychacz.

Chemia i toksykologia sadowa są na uniwerku wrocławskim. Z tego co czytałam stosunkowo nowy kierunek. Zajęcia ma się i na wrocławskim i na medycznym

Jeszcze nad mikrobiologią się zastanawiam,ale tam już więcej biologii niż chemii i wydaję się być najmniej podobny do analityki
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: Nitrogenium32 »

To dlaczego nie spróbujesz od razu na analitykę?
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: misialin »

Na Medycznym we Wrocławiu rekrutacja trwa do 22.06. Ja przegapiłam ją, bo pomyliły mi się terminy z innymi studiami. Wiem,że mogę próbować w innym mieście i po roku się przenieść,ale z powodów osobistych niestety nie mam takiej możliwości :c
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: Shargonny »

Mam nadzieję, że nie chodzi o chłopaka, bo wtedy byłaby to głupota. .-.

misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: misialin »

Nie chodzi, spokojnie
RoyalFlash
Posty: 6
Rejestracja: 7 lis 2015, o 13:54

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: RoyalFlash »

Posiada ktoś wiedze na temat zeszłorocznych progów na chemie i toksykologie sądową? Jak nie uda się na lekarski to licze na ten kierunek, poszukuje orientacji w przestrzeni

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: Sokol »

Chemia medyczna jak i chemia i toksykologia to tzw. Money Maker. Sztuka dla sztuki. Sprawdź sobie plan zajęć jakie są przedmioty itd. Zastanow się czym to się różni od chemii. Mówisz, że stracilas szansę na wymarzone studia bo nie polapalas się w rekrutacji? Zastanow się czy na pewno studia sa Twoim celem.

misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

Re: CHEMIA MEDYCZNA A CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Post autor: misialin »

Nie, przegapiłam termin, bo pomylił mi się z innym. Przedmioty porównane dawno. Chodzi mi o wypowiedzenie się osób, które studiowały/ studiują na tych kierunkach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości