Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietety

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietety

Post autor: twins97 »

Hej :p Jestem po liceum biologiczno-chemicznym i zastanawiam się na który kierunek studi iść.Wiadomo chciałabym na medycynę jednakże z dostaniem się na te studia będzie ciężko i nwm który z tych kierunków wybrać (Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietetyka) ?Co mi doradzacie ? Żeby była w miarę szansa na prace w Polsce bo nie mam niestety do kogo wyjechać.i za więcej niż najniższa krajowa.

Wiem zdaje sobie sprawę że z pracą po tych kierunkach może być ciężko ale pomóżcie mi wybrać mniejsze zło
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: szalona chemiczka »

Hej
ja co prawda studiuję farmację (nie dostałam się na lekarski), ale jako alternatywny kierunek dla leku i farmacji wzięłam analitykę medyczną. Z perspektywy czasu patrzę, że zamiast ślepo podążać za kierunkami medycznymi mogłam zalogować się na kierunki stricte techniczne. (żeby nie było, farmacji nie żałuję, ale patrząc po znajomych, co studiują dietetykę, analitykę medyczną czy fizjoterapię zalogowałabym się na politechnikę) Jeśli zdawałaś chemię na rozszerzeniu, to nie powinnaś mieć problemu z dostaniem się na studia techniczne. W końcu biol-chem otwiera drogę na wszystkie kierunki, co śmieszne nawet na prawo. Ot, takie moje zdanie.
Pozdro
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: twins97 »

A jaki kierunek proponujesz ?
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: Sokol »

Po wymienionych kierunkach nie dostaniesz dobrze płatnej pracy w kraju.

Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: Hogwartnik »

Inzynieria chemiczna i procesowa zdaje sie, ze jest kierunkiem, po ktorym z praca nie ma wiekszych problemow

paulinayyz
Posty: 16
Rejestracja: 29 maja 2016, o 19:07

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: paulinayyz »

szalona chemiczka, hej, mam pytanie ja właśnie złożyłam na farmacje i inżynierię chemiczną i procesową( co prawda tu z dostaniem może byc problem bo nie pisalam rozszerzonej matmy, wiec na starcie mam mniej punktów na rekrutacji). Czy z perspektywy czasu poszlabys na studia techniczne, farmacja to studia jednolite, więc przez 5 lat jestes skazana glownie na utrzymanie przez rodzicow, tytul inzyniera uzyskujez juz po 3,5 roku. Orientujesz sie jak jest z zatrudnieniem po farmacji, czy jedyna alternatywa jest ta nieszczesna apteka?
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: twins97 »

Hogwartnik, hej a znasz może kogoś kto jest na tym kierunku lub skończył ma teraz po tym prace ?
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: twins97 »

I czy ciężko się tam byłoby utrzymać nie mając rozszerzonej matematyki w liceum ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: Piotrr »

Paulina czemu nieszczesna apteka? Odpowiedzialna, ale czysta i spokojna praca. I dość oczywiste że jest docelowym miejscem zatrudnienia mgr farmacji. Skoro cie to nie interesuje to jaki sens aplikować?

paulinayyz
Posty: 16
Rejestracja: 29 maja 2016, o 19:07

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: paulinayyz »

Moze uzylam zbyt kolokwialnego okreslenia. Chce aplikowac, bo interesuje mnie praca w przemysle farmaceutycznym, kosmetycznym, a chyba farmacja moze mi to umozliwic, bo gdzie więcej naucze sie o syntezie lekow
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: Hogwartnik »

Istota nie jest synteza konkretnie lekow, a w ogole synteza zwiazkow chemicznych i swietna znajomosc chemii. Po farmacji wcale ekspertem od chemii sie nie jest. Raczej dalej trzeba sie doksztalcac albo poprzez doktorat i obrac waska sciezke albo drugi kierunek studiow.
Kolezanka poszla na inzynierie chemiczna i procesowa, ale obecnie juz nie mam bezposredniego kontaktu. Byla w klasie biol chem i na pewno radzi sobie bez poprawek nawet. Kiedys byl watek o tym kierunku i z tego co mi sie kojarzy, to inzynieria chemiczna i procesowa dotyczyla bardziej sprzetu, rozplanowywania wlasnie urzadzen, ich budowy itp., a technologia chemiczna to wytwarzanie. Nic jednak osobiscie nie moge sie wypowiedziec, bo sama koncze wlasnie farmacje i nigdy na techniczne kierunki ostatecznie nie aplikowalam, chociaz przeszlo mi to kiedys przez mysl. Wolalam sie jednak skupic na jednym.
Apteka to nie takie zlo i przekonuje sie o tym wiekszosc studentow z czasem. Zaczynajac studia masa osob chciala isc do przemyslu, a ostatecznie konczac jest takich niewielu. Mozna powiedziec, ze ja naleze rowniez do tych, ktorym przemysl sie odwidzial a to za sprawa praktyk i ludzi jakich poznalam troche sie pozmienialo. No i opinia innych, bo w koncu wsrod starszych maja znajomych ze swoich lat studiow w przemysle i cos tam sie wypowiedzieli zawsze. Kazda praca ma swoje plusy i minusy i trzeba zdecydowac, co sie komu bardziej podoba
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: twins97 »

A z tych co wymieniłam co najbardziej?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy die

Post autor: Hogwartnik »

Nikt nie przewidzi co bedzie za 5 lat. Rynek ktoregos z zawodow moze sie poprawic. Fizjoterapeuci walcza o swoje, moze za 5 lat bedzie to calkiem fajny zawod z pewniejsza praca. Na obecna chwile obstawialabym, ze z tych kierunkow najlatwiej o prace jest po analityce medycznej. Tylko w sumie jak sie chce znalezc fajna prace, to po wszystkim trzeba sie starac, wiadomo, ze nic gotowego po studiach nie czeka.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2016, o 19:58 przez Hogwartnik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości