LEKARSKI czy LEKARSKO-STOMATOLOGICZNY

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

LEKARSKI czy LEKARSKO-STOMATOLOGICZNY

Post autor: Biochemik96 »

Aktualnie jestem już niemal na 100% przekonany, że dostanę się zarówno na kierunek lekarski jak i lekarsko-stomatologiczny. Ponieważ nie jestem pewien który z nich wybiorę, proszę (jedynie) wszystkich studentów obu kierunków o pomoc, burzę mózgów i podanie plusów i minusów każdego z tych kierunków.

Chciałbym po prostu dowiedzieć się jak najwięcej i porównać te dwa kierunki pod względem studiów oraz pracy w zawodzie, aby dokonać tego ważnego wyboru jak najbardziej świadomie"?

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: LEKARSKI czy LEKARSKO-STOMATOLOGICZNY

Post autor: Argentum »

Kończę pierwszy rok LEK-DENT.


Wątpliwości będziesz miał zawsze. Ja jestem dość aktywny - uwielbiam grać w siatkę, jestem bramkarzem, zacząłem trenować capoeira (ale zrezygnowałem). a to wszystko budzi strach. Złapiesz kontuzję i jesteś w czarnej dupie. To jedna z wątpliwości - całe życie jesteś zabiegowcem, jeśli będziesz szarym dentystą, to jesteś skreślony. Masz doktorat - możesz dorabiać inaczej. Studia trwają pięć lat + rok płatnego stażu. Jesteś po nich doskonale przygotowany do zawodu, bo wiem, że kształcenie lekarzy dentystów w Polsce jest świetne - jeśli wyjedziesz za granicę, to robotę znajdziesz od razu. Nie musisz robić specjalizacji - możesz sobie to wynagrodzić kursami, a jeśli już będziesz miał speckę, to zarobisz naprawdę kupę kasy. Aa no i jeszcze jeden minus - tutaj życie weryfikuje. Będziesz kiepski, to poczta pantoflowa Cię dosłownie zniszczy. Innymi słowy: codziennie uśmiechnięty, milutki i na zawołanie.

A jeśli chodzi o lekarski, to się nie wypowiadam. Nie biorę pełnej odpowiedzialności za swoje słowa - jestem dopiero na pierwszym roku, mówię co zasłyszałem od innych, albo co wywnioskowałem z obserwacji.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: LEKARSKI czy LEKARSKO-STOMATOLOGICZNY

Post autor: Smile_Forever »

Biochemik96, obydwa kierunki są świetne . Jestem po 3 roku lek-dent, więc wiem sporo na temat tego kierunku i perspektyw po nim. Generalnie dopiero będąc na 3 roku odczułam że studiuję stomatologię, bo zaczęły nam się kliniki i dopiero kiedy zaczęłam leczyć to przekonałam się do tego kierunku, bo jeszcze będąc po drugim roku miałam wątpliwości czy dobrze wybrałam. Trudno jednoznacznie doradzić który kierunek jest dla kogo lepszy, bo mi wielu znajomych doradzało lekarski, a ja nie wyobrażam sobie pracy w szpitalu i dyżurowania, z kolei są osoby którym akurat to się podoba i nie wyobrażają sobie spokojnej pracy w gabinecie, gdzie jest na pewno mniej adrenaliny .
flexi
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:38

Re: LEKARSKI czy LEKARSKO-STOMATOLOGICZNY

Post autor: flexi »

Mam podobny problem jak osoba zakładająca wątek, ale obawiam się też że w przypadku lek-dent nie mam za bardzo zdolności manualnych. Uważacie ze wszystko jest do wyuczenia ?

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: LEKARSKI czy LEKARSKO-STOMATOLOGICZNY

Post autor: Smile_Forever »

flexi, bardziej liczy się precyzja i dokładność w stomatologii. To nie są studia artystyczne tylko medyczne. Wiadomo, że np. założone wypełnienie musi być szczelne i gładkie, ale nikt od Ciebie nie wymaga nie wiadomo jakich zdolności manualnych. Jest to zdecydowanie do wyćwiczenia, jednak jeśli z natury jest się dokładnym to przebiega to łatwiej i szybciej .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości