Problem- Pytanie o wspólne studiowanie; przenoszenie się

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
magda97
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2014, o 19:07

Problem- Pytanie o wspólne studiowanie; przenoszenie się

Post autor: magda97 »

Witam!
W tym roku razem z chłopakiem wybieramy się na studia medyczne- on na lekarski, ja na położnictwo. Jako że wiadomo, że na położnictwo nie jest trudno się dostać (mniej więcej porównywałam swoje wyniki z progami z ubiegłych lat i wynika, że raczej nie będzie problemu z dostaniem się w pierwszych listach) a na lekarski trochę trudniej (mimo dobrego wyniku chłopak może nie dostać się na pierwszych listach) , pojawia się pytanie- czy będę miała kłopoty z przenoszeniem się na uczelnie? Jeżeli chłopak dostanie się np. w drugiej liście, podczas gdy ja złożę już papiery do jakiejś uczelni, czy będę mogła się przenieść? Jak to wygląda?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo się martwimy czy uda nam się studiować razem, na jednej uczelni.
tinek
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2016, o 19:41

Re: Problem- Pytanie o wspólne studiowanie; przenoszenie się

Post autor: tinek »

Generalnie to jest ciężkie pytanie tzn. musisz po prostu zobaczyć do kiedy masz czas na złożenie dokumentów na swoją uczelnie. Założmy teoretyczną sytuację. Dostałaś się do Łodzi i Warszawy w I liście i w regulamienie jest napisane, ze papiery masz złozyć np. do 20 lipca. Wtedy do 20 lipca robisz co chcesz tzn. możesz złożyc papiery do Łodzi, a jeśli Twój chłopak dostanie się do Warszawy to wycofujesz papiery z Łodzi i dajesz je do Warszawy. Natomiast jeśli złożysz już gdzieś dokumenty i dodatkowo czas na złożenie dokumentów minie to prawdopodobnie wszędzie gdzie nie dałaś dokumentów zostajesz skreślona. Optymalną opcją jest oczywiście złożyć dokumenty np. do dwóch uczelni chociaż nie wiem czy jest taka możliwość ( czasami wymagają np. oryginału jakiegoś dokumentu). Radzę zobaczyć gdzie chłopak ma największe szanse się dostać ( tam gdzie najprawdopodobniej po przeanalizowaniu progów punktowych z ubiegłych lat i z obecnego roku)i tam złożyć papiery. Jeśli Twój chłopak dostanie się tam gdzie jest najniższy próg i jeszcze w inne miejsca to będzie musiał zdecydować - czy chce studiować w lepszym dla siebie miejscu czy chce iść tam gdzie Ty Powodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość