Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Darkhope
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2016, o 15:13

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Darkhope »

Hey! Mam pytanie, bo na stronie SUM napisali, że trzeba dostarczyć 1 kolorowe zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm tylko pytanie czy na pewno może być takie jak kiedyś się robiło do dowodu, czy musi być takie jak w paszportach i tych nowych dowodach czyli w pozycji na wprost?

A drugie pytanko. Bo w jednym punkcie na stronie napisali Kandydaci na studia, zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na wybranym kierunku, wydanego przez lekarza medycyny pracy wraz ze wszystkim dokumentami w momencie składania teczki w Dziekanacie. Czyli to skierowanie na badania, to zupełnie co innego i tak czy siak najpierw muszę odwiedzić lekarza medycyny pracy żeby dał orzeczenie?

Wiem, może głupie pytania ale mam daleko do Katowic i nie chcę mieć problemów z dokumentami jak już tam przyjadę.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: ameba11 »

WAŻNE!
Do kiedy trzeba przynieść zaświadczenie od lekarza medycyny pracy? słyszałam ze do sierpnia, ale nie jestem już pewna.
mossia15
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 15:32

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: mossia15 »

26.08
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: ameba11 »

dzięki
mossia15
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 15:32

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: mossia15 »

Ale ja też mam pytanie co do tych badań. do 26 jest termin, ale gdzie my je mamy zostawić, jeśli w sierpniu mają wolne? I można pocztą?
mossia15
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 15:32

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: mossia15 »

W terminie od 04. 08. 2016 r. do 04. 09. 2016 r. –
przerwa w pracy Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej

W związku z powyższym prosi się kandydatów o załatwienie w razie potrzeby, wydania zaświadczeń związanych z procesem rekrutacji do 03.08.2016r.
W czasie przerwy zaświadczenia lekarskie można będzie składać w pok. 411 i 408, również w tym miejscu można odbierać dokumenty w przypadku rezygnacji ze studiów w godz. 10:00 – 13:00.

już wiem
Awatar użytkownika
adgamN
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2016, o 19:04

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: adgamN »

mossia15, gdzie znalazłaś tą inf na stronie uczelni?
accac
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2016, o 17:27

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: accac »

wyłącznie oryginałem świadectwa dojrzałości, które zostanie zwrócone kandydatowi po zakończeniu procesu rekrutacji
Na mojej poprzedniej uczelni świadectwa trzymali w szafie aż do skreślenia z listy studentów i wymagali podpisanej obiegówki żeby odzyskać oryginał, co podobno jest niezgodne z prawem. Czy więc na ŚUM rzeczywiście zwracają te świadectwa, i jeżeli te oryginały oddają, to kiedy?
mossia15
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 15:32

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: mossia15 »

A co ze stypendiami socjalnymi? Gdzie składać wnioski?
Exe99
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:26

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Exe99 »

Oddają od razu oryginał swiadectwa czy trzymaja u siebie?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Blathmac »

Trzymają u siebie.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: grysiiia »

mossia15, właśnie, skąd taka informacja? Jest napisane, że jedynie można drogą pocztową. Jak coś to napisałam do nich, może odpiszą. Nie chce wysyłać pocztą, bo boję się, że nie dotrą

Czy ktoś wie, ze poza badaniami lekarskimi należy jeszcze coś dołączyć? Co z książeczkami sanepidowskimi?
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: ameba11 »

Dostaliście już list z SUM o przyjęciu na studia(wydział lekarski)?
Książeczką sanepidowską zajmuje się dziekanat a nie komisja rekrutacyjna i to dopiero we wrześniu albo na początku października( tak mi powiedzieli w dziekanacie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości