Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Rodravn »

Chodzi mi o dwa dokumenty - deklarację podjęcia studiów (tzw. wpis na I rok) i oświadczenie w sprawie spełnienia warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez opłat.". Nie mogę znaleźć żadnych druków na stronie uczelni i już kompletnie nie wiem co z tym faktem zrobić. Siedzimy nad tym we dwie ze znajomą i nic logicznego nam do głów nie przychodzi.
Mam nadzieję, że ktoś tu będzie umiał pomóc, bo wizja pisania do dziekanatu mnie przeraża.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: ameba11 »

WAŻNE PYTANIE
Aktualnie nie mam w domu oryginału świadectwa maturalnego a tylko jego odpis(z wynikami z polskiego itd.) ale mam oryginalny aneks z wynikami z biologii i chemii z tegorocznej matury, na podstawie których się rekrutuję, w zeszłym roku tez poprawiałam maturę i szłam na farmację i tam pani z dziekanatu tylko spojrzała na świadectwo maturalne, a wzięła oryginał aneksu z wynikami z biologii i chemii ( tak było na SUM) teraz będę czekać na wydanie duplikatu świadectwa maturalnego(z 2014r.) ale jeśli się zakwalifikuję to nie zostanę przyjęta bo nie mam przy sobie oryginału pierwszego świadectwa?
Bardzo proszę o pomoc
Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Niyoshi »

Rodravn, te papierki wypełnisz sobie na spokojnie podczas stania w kilometrowej kolejce do komisji rekrutacyjnej, bo one są tam dostępne

Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Rodravn »

Dziękuję:D Uspokoiłaś mnie, bo nie chciałabym zostać bez studiów o jakiś papierek.

Golden Girl
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2016, o 09:37

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Golden Girl »

Czy ktoś orientuje się może czy badanie lekarskie mogę wykonać bez tego skierowania u lekarza prywatnie?

Chodzi o to, że te skierowanie wydrukowałam sobie z tej elektronicznej rekrutacji, ale nie jest one ważne bez pieczątki i podpisu. Czy jeśli prywatnie lekarz by mi wystawił na podstawie takiego skierowania zaświadczenie, to było by one uznane przy składaniu dokumentów? Czy raczej koniecznie trzeba jechać tam i pobrać to skierowanie?
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: madeline_l »

ameba11 dziekanat musi Ci wydać oryginał. Jedź i powiedź, że na 2 kierunek składasz czy coś. Też będę do nich na dniach jechać i składać rezygnację ze studiów.
czlowiekciuk
Posty: 17
Rejestracja: 8 lip 2014, o 15:42

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: czlowiekciuk »

za niedługo zamkną rekrutacje a ja trochę już wariuję
więc pytanie do Was - zdjęcie to takie jak z profilu czy paszportowe (na wprost)?
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Rodravn »

Zdjęcia ma być takie jak do dowodu osobistego:)

czlowiekciuk
Posty: 17
Rejestracja: 8 lip 2014, o 15:42

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: czlowiekciuk »

Rodravn w nowych dowodach są już takie jak w paszportach, ale zgaduję, ze miałaś na myśli ten stary format i zdjęcie z profilu
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: karooolajn »

Golden Girl pisze:Czy ktoś orientuje się może czy badanie lekarskie mogę wykonać bez tego skierowania u lekarza prywatnie
Podbiją Ci skierowanie jak się dostaniesz i złożysz dokumenty. Potem, możesz iść do lekarza, a złożyć je możesz nawet później niż w październiku, bez spiny
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: makebelieve »

karooolajn, jak to możliwe, że jak się dostałam we wrześniu to kazali mi razem z papierami dostarczyć badania? Jeszcze dzwoniłam do nich parę razy i się o to dopytywałam. Nie myli Ci się to przypadkiem z książeczką sanepidowską?
Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: Niyoshi »

Być może we wrześniu jakieś inne zasady są, dostałam się wcześniej i badania nie były wymagane

magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Papierologia ŚUMu - wielka prośba o pomoc z papierkami.

Post autor: magda28 »

Na stronie SUM wyraźnie piszę, że osoba zweryfikowana, czyli ta która wpłaciła pieniądze, czeka na przyjęcie ma przyjść po skierwanie do nich lub pieczątkę i zrobić wcześnieju te badania, bo oni mają już mieć świstek że zrobiłaś w dniu składania dokumentów. Sanepidowską możesz sobie zrobić później bo na początek roku Ci nie jest potrzebna. Dlatego ja jadę w poniedziałek po pieczątkę i idę się zapisać do lekarza, bo tam się trza zapisać, wiec to nie jest takie chop siu, a dobrze uczelnia wie że każdy badania pewnie bedzie chcial zrobić po dostaniu się i połowa nie bedzie miala zrobione bo jak tyle osób pójdzie na badania do tych 3 placówek to na pewno ich nie zdąży zrobić, więc dali możliwość zrobienia je przed listami. I tak się za nie nie płaci i tak.
A jak ktoś mieszka daleko od Katowic to owszem może iść z tą kartką do lekarza w swoim mieście, bo po to też wysyłają na konto, tylko ze bedzie miał płatne. Ewentualnie można zadzwonić pierw do lekarza, do tych placówek co napisali umowic się na wizytę i w tym dniu jechać podbić i od razu się lekarza załatwi, bo po co jeździć 2 razy (pieczątka+lekarz) i dodatkowo zawozić podania, szkoda czasu i pieniedzy, bo wątpie żeby ktoś z takiego nad morza jeździł w te i we wte
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości