WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
półbiolchem
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2015, o 19:58

WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Post autor: półbiolchem »

Pozwolę sobie na dwa pytania w jednym wątku, żeby nie zaśmiecać.

1. Na koncie IRK WUM we wiadomości do mnie napisano:

"W dniu dzisiejszym 13/7/2016, minimum punktów kwalifikujące do przyjęcia na ww. studia wynosi 169,00 punktóww tym 82,00 z Chemia.
W postępowaniu kwalifikacyjnym, uzyskał(a) Pan(i) 179,00 punktóww tym 78,00 z Chemia i decyzją Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej został(a) Pan(i) zakwalifikowany(a) do przyjęcia na ww. studia."

Hura, dostałem się. Fajnie. Ale tak z czystej ciekawości - skoro minimum z chemii wynosi 82 %, a ja miałem 78 %, to czemu mnie przyjęli? Nie to żebym się nie cieszył, ale ciekawi mnie to.

2. Jeśli chodzi o WF na WUM - na zajęciach z pływania są różne grupy zaawansowania? Czy istnieją zajęcia dla całkiem zielonych z pływania?
A jak sprawa wygląda z badmintonem? Bo ktoś na forum napisał, że na zajęciach z badmintona jest wszystko, tylko nie badminton Coś się w tej kwestii zmieniło?

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Post autor: Nitrogenium32 »

Ad 1.
Według mnie to chyba suma wszystkich punktów jest brana pod uwagę. Jeśli 179169, oczywiste jest to, że jesteś przyjęty.

Ad 2.
Nie odpowiem na pytania odnośnie pływalni i badmintona, bo nie wiem, ale mogę coś powiedzieć o samym WF-ie i zapisach. Zajęcia są prowadzone przez fajne osoby, a warunki zdecydowanie poprawiły się w ciągu ostatniego roku akademickiego (CSR).

Tyle że zapisy na WF to kompletne bagno. Serwery padają i odbywa się to na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy". Na porządku dziennym są takie przypadki, kiedy ludzie zmuszeni są zapisać się na zajęcia, które kolidują im z normalnymi zajęciami kierunkowymi, bo nic innego do wyboru już nie mają. Zawsze pozostaje jednak AZS, ale to też kwestia bardziej złożona.
półbiolchem
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2015, o 19:58

Re: WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Post autor: półbiolchem »

Dzięki Z zapisami to niestety słyszałem że nie jest ciekawie.
A Ty, jeśli można wiedzieć, na co chodzisz na WF? Zadowolony jesteś?
WF delikatnie mówiąc nie jest moją mocną stroną. I zależałoby mi na takich zajęciach, żeby tylko to jakoś zaliczyć i z głowy, możliwie po najmniejszej linii oporu. Ale z tego co czytałem, to tenisa stołowego nie mają w ofercie.
A jeśli chodzi o zajęcia na farmacji - to są jakoś porozrzucane po różnych budynkach, czy raczej all in one ?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Post autor: Nitrogenium32 »

WF na naszej kochanej farmacji jest tylko na I roku, więc nie trzeba się nim martwić więcej niż w sumie dwa razy przy zapisach. W moim przypadku WF też nie jest jakąś mocną stroną, więc chodziłem na siłownię - bo zawsze można coś tam porobić i nikt nikogo nie zmusza do ćwiczenia. Zamiast treningu siłowego można nawet wybrać bieżnię albo rowerek - i większość osób tak robi.

Zajęcia na farmacji na szczęście nie są porozrzucane po różnych budynkach, więc mamy w sumie najlepiej. Jedyne zajęcia, które nie są w budynku Wydziału, to:
- anatomia (I rok) - Collegium Anatomicum (kampus Lindleya/Oczki)
- języki obce (I rok) - Centrum Dydaktyczne (kampus Banacha), chociaż rzadko się zdarza, że również na Wydziale
- fizjologia, patofizjologia (II rok) - Zakład Fizjologii przy ul. Pawińskiego (kampus Banacha)
- kwalifikowana pierwsza pomoc (III rok) - kliniki na Banacha 1A oraz Oczki
- mikrobiologia (III rok) - ćwiczenia na Oczki
- niektóre przedmioty (niewielka ich część) na IV i V roku - CBI lub CD (kampus Banacha).
Ponadto w zależności od wybranego pod koniec III roku Fakultatywnego Bloku Programowego zajęcia też można mieć w różnych miejscach, w różnych Zakładach.
półbiolchem
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2015, o 19:58

Re: WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Post autor: półbiolchem »

Dzięki bardzo. Skoro już Cb pytam, to chyba wypytam o wszystko co się da Na tym piekielnym WF (np. u Cb na siłowni) są jakieś zaliczenia? Czy po prostu przychodzisz, męczysz się półtorej godziny i do widzenia?
Normalnie jest z WF ocena? Bo czytałem, że na niektórych uniwerkach chyba nie ma oceny, tylko po prostu wpisują w indeks informację, że pilnie uczestniczyłeś w tych zajęciach i nic poza tym.
A w kwestii książek - czy na serio, żeby jakoś w miarę zaliczyć rok, trzeba przeczytać tyle lektur ile napisali w poniższym przewodniku? Jakie pozycje uważasz za obowiązkowe, a co można sobie odpuścić?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: WUM - dwa pytanka (rekrutacja i zajęcia z WF)

Post autor: Nitrogenium32 »

Wydaje mi się, że zapowiada się na dłuższą konwersację, więc wysłałem Ci priv. Tam na wszystko odpowiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość