Co dokładnie znaczy lista rezerwowa na rekrutacji?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
PapillonNoir
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2016, o 19:36

Co dokładnie znaczy lista rezerwowa na rekrutacji?

Post autor: PapillonNoir »

Otóz zarejestrowałem się na kilka uczelni na kierunek lekarski. Na razie nie przyjęli mnie nigdzie- informacja że niezakwlifikowany czy kandydat", na kilku jednak ( Warszawa, Kraków, Olsztyn) dostałe komunikat że jestem wpisany na listę rezerwową. Co to dokłądnie znaczy? Czy na listę rezerwową trafiają po prostu wszysyc których nie przyjeli, czy ( tak utrzymuje moja mama) na liście rezerwowej są osoby o największych szansach żeby jeszcze zostać przyjętymi? Czy każde miasto inaczej?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Co dokładnie znaczy lista rezerwowa na rekrutacji?

Post autor: Ziomek123 »

Na liście rezerwowej są wszyscy, którzy składali na daną uczelnię, a się nie dostali.
Najwyżej na tej liście są osoby z najwyższymi wynikami z matury (np. mają 1-2 punkty mniej niż wynosi próg) i jak zwolnią się miejsca, bo większość składa na wszystkie uczelnie w Polsce to wskakują na listę przyjętych.

Niektóre uczelnie publikują listy rezerwowe i możesz sobie sprawdzić ile osób przed tobą czeka i jakie masz szanse na dostanie się w najbliższym terminie.

W tym roku progi bardzo spadną:
1) matura trudna
2) zwiększona ilość miejsc na studiach
3) kierunki lekarskie w nowych uczelniach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości