ECTS zmiana kierunku na lekarski

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
mala_gosia
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2016, o 11:59

ECTS zmiana kierunku na lekarski

Post autor: mala_gosia »

Hej, moja tegoroczna matura nie poszła tak dobrze jakbym chciała i o kierunku lekarskim o którym marzę od dzieciństwa mogę w tym roku zapomnieć, powodów dlaczego napisałam za nisko było kilka. Od października zaczynam dietetykę (rodzice nie pozwolili mi zrobić roku przerwy) ale przechodząc do sedna o co chodzi z punktami ECTS czy jeśli zmienię kierunek to będę musiała płacić? Podobne posty były już ale nie znalazłam żadnego w miarę aktualnego
Awatar użytkownika
Qwedsa
Posty: 73
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:31

Re: ECTS zmiana kierunku na lekarski

Post autor: Qwedsa »

Tak na marginesie: jeżeli dostałaś się na dietetykę, na twoim miejscu złożyłabym też na inne uczelnie na lekarski. Skoro masz dietetykę, nie mogłaś napisać matury aż tak słabo, że musisz zapomnieć o lekarskim. Rekrutacja wciąż trwa, a ludzie dostają się nawet pod koniec września na medycynę, bo ci wyżej rezygnują.
mala_gosia
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2016, o 11:59

Re: ECTS zmiana kierunku na lekarski

Post autor: mala_gosia »

Qwedsa pisze:Tak na marginesie: jeżeli dostałaś się na dietetykę, na twoim miejscu złożyłabym też na inne uczelnie na lekarski. Skoro masz dietetykę, nie mogłaś napisać matury aż tak słabo, że musisz zapomnieć o lekarskim. Rekrutacja wciąż trwa, a ludzie dostają się nawet pod koniec września na medycynę, bo ci wyżej rezygnują.

Na śum biorą tylko matematykę podstawową którą miałam napisaną wysoko, ale rozszerzenia zawaliłam szczególnie chemia na 56%
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: ECTS zmiana kierunku na lekarski

Post autor: klimo »

Z tego co wiem, to za punkty ECTS z drugiego kierunku (lub z byłego kierunku po przeniesieniu się) były płatne tylko do 2014 roku, potem to wycofali i teraz można się przenosić bez dodatkowych opłat za wykorzystane punkty ECTS
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ECTS zmiana kierunku na lekarski

Post autor: Mårran »

Qwedsa, raz, że no chyba już trochę późno na rekrutację na lekarski, dwa że progi, nawet wrześniowe, trochę się różnią jednak.
Pani Buka
mst

Re: ECTS zmiana kierunku na lekarski

Post autor: mst »

klimo pisze:Z tego co wiem, to za punkty ECTS z drugiego kierunku (lub z byłego kierunku po przeniesieniu się) były płatne tylko do 2014 roku, potem to wycofali i teraz można się przenosić bez dodatkowych opłat za wykorzystane punkty ECTS
Czy to pewne info?
Wycofali już te przepisy i można już bezkarnie zmienić kierunek studiów na medycynę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość