Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
nata
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2016, o 18:47

Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: nata »

jestem po studiach inżynierskich (technologia chemiczna), zastanawia mnie co myślicie o podjęciu nowego kierunku farmacji, na którą nie dane mi było dostać się wcześniej wbrew pozorom z inżynierem nie jest łatwo o pracę, w ponad 90% przypadkach wiąże się to z relokalizacją i kosztownymi dojazdami (zakłady produkcyjne), spośród dostępnych specjalizacji nic mnie nie interesuje co myślicie? zakładam też, że w trakcie ewentualnych studiów podejmę pracęahhh nie wiem nie wiem, pomocy głupie to czy jak
Stearyna
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2015, o 10:27

Re: Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: Stearyna »

Ciężko jest pracować na farmacji. Zajęcia czasami są od rana do wieczora, w zależności od planu więcej lub mniej okienek, długie ćwiczenia (np nieorgan u nas trwa 5,5h, organ 4,5h), nauki jest dużo. Przy fajnym planie i dobrej organizacji czasu da się, ale na pewno nie przez większość dni w tygodniu
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: Nitrogenium32 »

W sumie technologię chemiczną można połączyć z niektórymi poddziedzinami farmacji - bo w sumie czemu nie? No ale z pracą równoległą do studiów będzie ciężko, chyba że w weekendy. W tygodniu trudno to wychodzi.
Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: Nojestem »

Nitrogenium32,

A co myślisz o połączeniu farmy z analem. Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę mieć np. skończoną farmacje kliniczną+ móc pracować jako diagnosta. Wiem,że się da po samej farmie zrobić podyplomówkę z tego no, ale szanse są małe.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: Nitrogenium32 »

Nojestem, myślę, że to całkiem dobry pomysł. Jest to fajne połączenie, w pewnym zakresie kierunki te są do siebie podobne, więc można nawet studiować obydwa jednocześnie, zamiast jeden po drugim.
nata
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2016, o 18:47

Re: Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: nata »

Ja juz akurat jedne studia skończyłam, teraz sie zastanawiam czy podjęcie następnego kierunku, ktory trwa jednak 5 lat nie jest jakimś abstrakcyjnym pomysłem. czy warto, czy sie oplaca czy większe szanse zatrudnienia/zarobki bede miała z mgr farmacji :p kiedyś trzeba zacząć sensownie pracować

Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Studia po studiach, czyli nowy kierunek kształcenia

Post autor: Hogwartnik »

W firmach farmaceutycznych przede wszystkim poszukuja technologow, wiec polaczenie wydaje mi sie trafione. Tylko niekoniecznie aplikacja do samych miedzynarodowych, wielkich firm. Gwarantuje, ze w tych mniejszych wcale nie jest zle, a latwiej na pewno sie dostac. Farmacja nalezy nie zapominac, ze trwa 5,5 roku, a wlasciwie prawie 6 systemem innych kierunkow, bo konczy sie studia na VI roku wraz z koncem marca pkus czas oczekiwania na wydanie dyplomu, wiec to juz polowa kwietnia w przyblizeniu staz 6 miesieczny jest obowiazkowy do uzyskania dyplomu plus dwa razy wakacyjne praktyki po jednym miesiacu po 3 i 4 roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości