Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
hsaler
Posty: 23
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:47

Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Post autor: hsaler »

Hej!
Jestem obecnie po 1 klasie LO biol-chem i mam przed sobą wybór rozszerzenia: matma czy angielski.
Interesuję się kierunkiem jakim jest Mikrobiologia.
Problem jest taki, że jestem tylko dość dobra z matmy, ale bardzo ją lubię, z angielskim znowu nie mam problemów, na matmie moja nauczycielka jest bardzo wymagająca i dobrze uczy, na angielskim jest wymgająca ale źle uczy.
Nie wiem czy poradzę sobie z matmą, znowu angielski to nuda i wydaje mi sie trochę mało przydatny jak na mikrobiologię.
proszę o doradzenie
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Post autor: ewok »

To bardzo proste - spójrz na wymagania rekrutacyjne uczelni, na które będziesz chciała aplikować, i wybierz ten przedmiot, z którego matura będzie Ci potrzebna do rekrutacji.

Chociaż z drugiej strony i tak lepiej chyba wybrać matmę - angielski to kwestia słownictwa, a bardziej skomplikowane struktury gramatyczne można sobie poćwiczyć w jednym z wielu dobrych repetytoriów do matury. Zresztą poziom angielskiego na maturze R nie jest jakiś oszałamiający (podeszłam do niego na luzaku, słówek jakichś dodatkowych oprócz tych na sprawdziany - a i tak nie zawsze xd - się nie uczyłam, a 92% wyciągnęłam ). Natomiast jeśli nie ZROZUMIESZ matmy, to będzie Ci ona sprawiać problemy, a skoro nauczycielka dobrze uczy, to z maturą powinno być ok.

Poza tym, gdyby zmieniły Ci się perspektywy, to matma daje o wiele większe możliwości, jeśli chodzi o uczelnie. Sama żałuję, że nie zdawałam matmy (że nie poszłam na matfiz albo matchem, ale to już inna kwestia xd).

A trochę offtopowo - raczej musisz zdawać sobie sprawę, że i tak idąc w kierunku mikrobiologii MUSISZ mieć świetny angielski - pomijając raczej małą ilość ofert pracy w kraju, przydaje się on choćby przy czytaniu prac naukowych z zagranicy.
hsaler
Posty: 23
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:47

Re: Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Post autor: hsaler »

[at] Dziękuję za taką odpowiedź!
Ogólnie, umiem bardzo dobze angielski, na matmie mi znowu bardzo zależy, bo wiem, że uczy myśleć i przydaje się praktycznie w każdej dziedzinie
Zapytam jeszcze tyko, czy będąc na moim miejscu (średnio dobra z matmy) podjęłabyś się z niej rozszerzenia?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Post autor: ewok »

Jasne, że tak. Oczywiście, że jeśli ktoś jest geniuszem, to świetny wynik przyjdzie mu łatwiej, ale mniej utalentowane osoby mogą sporo nadrobić systematyczną i rzetelną pracą. Na rynku jest wiele zbiorów zadań z matematyki, które pomogą w nauce.
Tak na marginesie, oceny to słaby wyznacznik - mój kolega ledwo dostał dopa w trzeciej klasie, a matematykę podstawową zdał na 76%. Oceny w dużej mierze zależą od poziomu szkoły .
Tak więc dla matmy rozszerzonej 3xtak

hsaler
Posty: 23
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:47

Re: Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Post autor: hsaler »

[at] dziękuję jeszcze raz! podejmuje się matmy

Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Mikrobiologia - jakie dobrać rozszerzenie?

Post autor: ewok »

No to powodzenia! Czasem może być trudniej, ale nie zrażaj się, bo matma naprawdę przyda Ci się - i w chemii, i w biologii, i na studiach, i w życiu (i nie mówię tutaj o obliczaniu reszty w sklepie z pochodnych )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości