praca badawcza o mrówkach

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Megistona
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2016, o 10:07

praca badawcza o mrówkach

Post autor: Megistona »

Hej, szykuje się do OB i myślałam nad tematem: jak wysokoenergetyczne pożywienie wpływa na rozwój populacji l. niger? Tylko że o mrówkach niewiele wiem jeszcze -dopiero zaczynam naukę o nich i hodowle już zaczełam.
No i zastanawiam się czy jeżeli mrówki nie były moją pasją i nic o nich nie wiedziałam to czy uda mi się tylko dzięki nauce obronić pracę badawczą? Czy może lepiej zmienić temat? I czy to w ogóle dobry temat? I czy wyjdą mi jakieś wnioski jeżeli mam 2 kolonie
Z góry dziękuje za odpowiedz

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: praca badawcza o mrówkach

Post autor: AnnaWP »

OB to nie doktorat. Możesz spokojnie zrobić pracę na dwóch koloniach. Ale przygotuj się metodologicznie: jakie parametry mrówek będziesz porównywać, ich liczbę, wielkość, czas życia? Jak to zmierzysz, określisz?
O mrówkach wystarczy, że sobie doczytasz, na pewno jesteś w stanie zdobyć jakieś informacje. Wystarczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości