podwyższona kinaza kreatynowa u dziecka-przyczyna

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
dorota85
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2016, o 20:40

podwyższona kinaza kreatynowa u dziecka-przyczyna

Post autor: dorota85 »

Witam
Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może nam pomóc jakie badania mamy zrobić lub do jakiego specjalisty się udać aby zdiagnozował nasze dziecko
Syn w wieku 4 miesięcy trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. Przy okazji wizyty w placówce stwierdzono u dziecka wielkogłowie (obwód głowy powyżej 97 centyla) oraz na usg przezciemiączkowym wyszło, że ma poszerzone przestrzenie przymózgowe (przestrzeń podoponowa na sklepistości mózgu szer.8-9mm, szczelina międzypółkulowa szer. 12mm.) Od tego momentu jesteśmy pod opieką neurologa i neurochirurga. Na szczęście przestrzenie przymózgowe są cały czas na tym samym poziomie oraz rozwój psychoruchowy neurolog ocenia jako prawidłowy. Przy okazji zapalenia płuc syn miał podwyższone próby wątrobowe (ALAT 54, ASPAT 60), które zalecono nam powtórzyć za miesiąc i ponieważ utrzymywały się nadal na tym poziomie skierowano nas do poradni hepatologicznej.

W poradni zlecono poza podstawowymi badaniami również CK kinaza kreatynowa 550. Od tego momentu jesteśmy odsyłani od lekarza do lekarza. Wynik powtarzano już 3 razy w różnych poradniach-ostatnio w poradni metabolicznej gdy syn miał 11 miesięcy i cały czas jest na poziomie 500, poza tym ALAT 42, ASPAT 69. Kardiolog i neurolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, ale nadal nikt nie potrafi nam powiedzieć dlaczego jest taki wysoki wynik kinazy kreatynowej.
Czy ktoś może nam polecić do kogo mamy się udać i z czego może wynikać podwyższony wynik CK?
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: podwyższona kinaza kreatynowa u dziecka-przyczyna

Post autor: JanJensen »

dorota85 pisze: Czy ktoś może nam polecić do kogo mamy się udać i z czego może wynikać podwyższony wynik CK?
Opcja A, poziom jest w górnej normie ( mimo paniki lekarzy ) i dla tego [konkretnego] przypadku nic się nie dzieje, opcja B dzieje się cokolwiek co nie daje w młodym wieku żadnych konkretnych objawów [ bo byście zauważyli, ostatecznie lekarz ] albo trudno dostrzegalne objawy np. hormonalne no bo jeśli rozwój psychoruchowy wychodzi ok i nic niepokojącego z mięśniami, stawami się nie dzieje to trzeba pogłówkować. Np. wentylacja. Założmy, że nie macie piecyka gazowego, więc to nie pogranicze zatrucia, ale może po prostu chmura CO2 w miejscu spania, co powoduje, że organizm szuka przystosowania i wariuje.inne opcje grzyby? leki? pleśnie? środki chemiczne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post