Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
gabrysiia21
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 13:30

Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: gabrysiia21 »

Jak według was lepiej uczyć się do matury, robiąc zadania z konkretnego działu ze wszystkich zbiorów po czym przejść do kolejnego działu, czy przerobić cały konkretny zbiór i dopiero potem nastepny? Jakieś rady?
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: Anthrax »

Ja się uczyłem tak: najpierw czytałem teorię dotyczącą danego działu, potem robiłem zadania dotyczące tego działu z wszystkich zbiorów jakie miałem. Jak czegoś nie rozumiałem, zapomniałem etc. to wracałem do teorii. Po przerobieniu w taki sposób wszystkich działów (gdzieś tak na początku lutego) rozwiązywałem tylko arkusze, oficjalne, próbne, z wydawnictw etc. wszystkie jakie mi wpadły w ręce ^^
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: Nitrogenium32 »

Zależy, jak Ci pasuje. Robienie zbioru po zbiorze wiąże się z powtarzaniem każdego działu kilka razy co jakiś czas - chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego powtórki są efektywne. Ja tak się uczyłem (aczkolwiek nie korzystając z wielu zbiorów zadań) i naprawdę jest to dobre, zawsze lepiej powtarzać co jakiś czas dany materiał, niż zrobić go raz i już do niego nie wracać.
Izabela_Dziedzic98
Posty: 6
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 18:43

Re: Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: Izabela_Dziedzic98 »

Ja sobie lece po kolei dzialami i robie pozniej zadania do danego dzialu z chemi wyznaczylam sb minimum 10 zadan dziennie a np jesli chodzi o matematyke to z mama robie zadania na weekendzie bo ona uczy matmy no i mam korki 24/7

Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: klimo »

Będę się powtarzać, ale ja polecam robić matury, matury i jeszcze raz matury. Dostępnych arkuszy jest tyle, że spokojnie wystarczy na cały rok nauki i obejdziecie się bez zbiorów zadań itp. robiąc arkusze od razu widać, które tematy są ważniejsze i częściej zdarzają się na maturze, których trzeba lepiej się nauczyć, z którymi na się kłopot.

Wiem, że może nie jest to odpowiedź na pytanie czy robić zadania po kolei zbiorami czy działami, ale potwierdzi Wam to jeszcze nie jedna osoba na forum, że arkusze maturalne to najlepsza podstawa do nauki.

A poza tym trzeba korzystać z tego, że są dostępne i upubliczniane, pytania z LEKu czy egzaminów specjalizacyjnych są ściśle tajne i nie ma szans poćwiczyć sobie na prawdziwych arkuszach.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: olunia16 »

klimo pisze:Będę się powtarzać, ale ja polecam robić matury, matury i jeszcze raz matury. Dostępnych arkuszy jest tyle, że spokojnie wystarczy na cały rok nauki i obejdziecie się bez zbiorów zadań itp. robiąc arkusze od razu widać, które tematy są ważniejsze i częściej zdarzają się na maturze, których trzeba lepiej się nauczyć, z którymi na się kłopot.

Wiem, że może nie jest to odpowiedź na pytanie czy robić zadania po kolei zbiorami czy działami, ale potwierdzi Wam to jeszcze nie jedna osoba na forum, że arkusze maturalne to najlepsza podstawa do nauki.

A poza tym trzeba korzystać z tego, że są dostępne i upubliczniane, pytania z LEKu czy egzaminów specjalizacyjnych są ściśle tajne i nie ma szans poćwiczyć sobie na prawdziwych arkuszach.
Hej Potwierdzam słowa klimo. Ja w tym roku postawiłam na zadania z arkuszy i naprawdę widzę postęp w mojej nauce. Bo to nie jest sztuka przerobić milion zbiorów ale sztuką jest nauczyć się myślenia maturalnego tzn tego co chce egzaminator. Pozdrawiam znad mszaków
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak się uczyć matury, po kolei działami czy zbiorami?

Post autor: Mårran »

E tam, jakiś zbiorek można sobie przerobić celem utrwalenia wiedzy i umiejętności Na forum często piszę, że arkusze to podstawa, ale można się wspomóc czymś jeszcze. Byle nie przesadzać.

A co do pytania, to polecam robienie różnych zadań nie działami, na przykład właśnie cały arkusz na raz. Wtedy nie wpadamy w rutynę robienia dziesięciu podobnych zadań pod rząd, a poza tym wracając co jakiś czas do danego tematu utrwalamy wiedzę i schematy rozwiązania zadania.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości