Studia za granicą

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szczuroskoczek
Posty: 102
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Studia za granicą

Post autor: szczuroskoczek » 19 wrz 2016, o 09:41

Chciałbym poruszyć dość mało popularny wątek na forum, a mianowicie opcję studiowania medycyny czy stomatologii za granicą. Podzielcie się swoją wiedzą w tym zakresie, doświadczeniami, a może ktoś dopiero planuje dostać się na medycynę w innym kraju

Niedawno dowiedziałem się o możliwości studiowania medycyny po angielsku we Włoszech. Świetna opcja, nie jest wymagana polska matura, opłaty za studia są przystępne nawet jak na polską kieszeń.

Chętnych zachęcam do poczytania o teście IMAT, w sieci są testy z zeszłych lat. Wbrew pozorom medycyna po angielsku to nie tylko UK, Irlandia i Holandia. 90 punktów do uzyskania, 1,5 za poprawną odpowiedź, -0,4 za błędną. Są uczelnie gdzie można mieć około 40-50% z testu i zostać przyjętym. Dobra opcja dla znających język i co istotne nie jest wymagany certyfikat językowy. Na półwyspie wychodzą z założenia, że sam fakt zaliczenia testu w obcym języku wystarczająco świadczy o umiejętnościach lingwistycznych kandydata. Tak więc jeśli komuś brakuje w PL punktów, a jest wystarczająco odważny i zna angielski to włoska opcja jest dla niego. Pomijam walory studiowania w tak pięknym kraju.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post