Medycyna i weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
czarnyKot09
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2016, o 19:51

Medycyna i weterynaria

Post autor: czarnyKot09 »

Studiuje medycynę, obecnie na 3 roku. Moją pasją są zwierzęta. Zanim poszedłem na studia rozważałem ich wybór pomiędzy medycyną i weterynarią. Presja otoczenia w kierunku medycyny zrobiła swoje. Mimo że poszedłem na medycynę, ciągle gdzieś tam jest chęć pracy ze zwierzętami.
Chciałbym zapytać ludzi studiujących weterynarie, czy ich zajęcia w ciągu dwóch pierwszych lat studiów diametralnie różnią się od medycyny?
Wiadomo, anatomia na pewno, ale takie przedmioty jak biofizyka, biochemia, immunologia etc?
Chciałbym idąc na 4 rok medycyny rozpocząć weterynarię i w związku z tym powyższe zapytanie czy miałbym szanse na przepisanie niektórych przedmiotów?
Osobiście znam osoby które studiują lub studiowały zarówno medycynę jak i stomatologię, psychologię czy inny kierunek dlatego pomyślałem o weterynarii.
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Medycyna i weterynaria

Post autor: Kaya »

We Wrocławiu da się przepisać trochę przedmiotów na 1 roku, głównie tych podstawowych jak biofizyka, chemia, statystyka, łacina, angielski o ile był medyczny, itp. Ja łącze weterynarię z doktoratem więc myślę, że się da. A i jak robisz dwa kierunki studiów to u nas na wecie można się starać o swobodę wyboru grup.

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Medycyna i weterynaria

Post autor: Korczaszko »

Niewiele Ci przepiszą, bo większość rzeczy ma dopisek weterynaryjna/zwierząt.
We Wrocławiu biochemię - być może, ale zwykle przepisywali ćwiczenia, ale egzamin był do zdania (np. osobom po biotechnologii). Immunologia - nie liczyłabym, część rzeczy jest ogólna, ale na immunach mówiliśmy też o grupach krwi zwierząt itp. Potem jest jeszcze immunologia kliniczna, gdzie 100% dotyczy problemów zwierząt.
Co do reszty to jak wyżej - informatyka, biostatystyka, języki powinno się udać, biofizyka raczej też.

Pytanie jest tylko po co? Wiadomo, że będziesz pracować w jednym z tych dwóch zawodów, a same studia nic nie dają, nie nazwałabym ich ogólnorozwojowymi. Raczej masz dwie zawodówki przygotowujące do konkretnego zawodu. Chyba, że chcesz sobie wydłużyć sobie czas decyzję, co robić w przyszłości
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna i weterynaria

Post autor: Mårran »

Na klinicznych latach to raczej wesoło by było, gdyby coś przepisywali.

Zastanów się dobrze, co chcesz robić i to skończ. Nie da się być dobrym we wszystkim.
Pani Buka
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: Medycyna i weterynaria

Post autor: Weyland »

Ja studiuję weterynarię na SGGW. Tutaj, w Wawie przepisać Ci mogą histologie pod warunkiem że w listopadzie zaliczysz taki pierwszy kolos czyli egzamin z biologii komórki

czarnyKot09
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2016, o 19:51

Re: Medycyna i weterynaria

Post autor: czarnyKot09 »

Absolutnie nie myślałem nad pracą w dwóch zawodach ani nie chcę być dobry we wszystkim
Zapytanie o przepisywane przedmioty jest czysto orientacyjne. Jak sami napisaliście, chciałbym dać sobie czas na zastanowienie. Osobiście znam osobę, która skończyła medycynę i inne studia i zdecydowała się na ten drugi zawód, a nie bycie lekarzem. Nie była to wprawdzie weterynaria drugim kierunkiem, ale zawód niewątpliwie wymagający talentu i wiedzy.
Na chwilę obecną nie wiem nawet czy zdecyduje się rekrutować na weterynarię jako że i tak mam na zastanowienie się wiele miesięcy. Postanowiłem się zorientować jakby to wyglądało, czy dałoby się to pogodzić czasowo. Wiem, że zajęć klinicznych mi nie przepiszą, anatomii też nie. Byłoby dziwne gdyby przepisywali. Zależałoby mi, jeśli w ogóle się na to zdecyduje na takich przedmiotach, których nie lubiłem na medycynie jak biofizyka, biochemia, statystyka, chemia. Tak naprawdę to są przedmioty ogólne. Myślałem właśnie nad wydłużeniem sobie czasu na podjęcie decyzji co ostatecznie chciałbym robić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości