Będę mieć staż czy nie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Będę mieć staż czy nie?

Post autor: tchorz »

"Przygotowany został wstępny projekt nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty w zakresie przywrócenia stażu podyplomowego lekarza i lekarza dentysty – potwierdza Milena Kruszewska, rzeczniczka resortu zdrowia. Zmiana ta miałaby cofnąć przepisy wprowadzone w 2011 r. Zdecydowano wtedy, że lekarze kończący studia w 2018 r. nie musieliby zaliczyć rocznego stażu (po sześciu latach studiów), aby otrzymać pozwolenie na wykonywanie zawodu.
Sejm właśnie to klepnął.
Jestem na drugim roku. Jeśli najbliższe wybory wygra znów PiS to tego nie już zmienią.
Niby zaczynając studia mam plan studiów, i prawo nie powinno działać wstecz, ale. skoro cofną to co ja bedę robić na 6 roku? a potem jeszcze staż?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Będę mieć staż czy nie?

Post autor: randomlogin »

Prawo nie dziala tu wstecz. Czemu ludzie tak koszmarnie bezmyslnie tego naduzywaja, pomijajac juz to, ze od tej reguly tez sa wyjatki. Studia trwaja tak jak mialy trwac 6 lat, tak? Wiec zadeb przepis ci tego nie zmienia przeciez. Po prostu teraz dochodzi to, ze dodatkowo bedzie do tego staz juz po studiach. I tak, dla ciebie tez, ma to dotknac wszystkich rocznikow, ktore pierwotnie mialy go nie miec.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Będę mieć staż czy nie?

Post autor: Trzyszcz »

Jak dobrze pójdziesz to odpadniesz przed 6 rokiem. Patrząc kto z forumowych raków się podostawał to strach będzie do lekarza chodzić.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Będę mieć staż czy nie?

Post autor: Trzyszcz »

Jak dobrze pójdziesz to odpadniesz przed 6 rokiem. Patrząc kto z forumowych raków się podostawał to strach będzie do lekarza chodzić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości