praca po stomatologii

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
SavannahS
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2017, o 21:12

praca po stomatologii

Post autor: SavannahS »

Cześć,
Za 2 lata będę dentystą z pełnym prawem wykonywania zawodu. Nie mam rodziców/cioci/wujków stomatologów oraz nie posiadam co najmniej pół miliona złotych do wykorzystania na własny gabinet. Chciałabym się dowiedzieć jakie są perspektywy znalezienia pracy, długo to trwa i czy ogólnie ciężko z tym u osób, które nie mają znajomości". Dużo moich asystentów mówi, że najlepiej jest po studiach dostać się na specjalizację, ale z tym wiadomo jak jest.
Niby ciągle słyszę, że dentysta zawsze znajdzie pracę, będzie bogaty itd.", ale ja wiem, że w praktyce może nie być tak kolorowo, a już na pewno nie na początku kariery. Ktoś mógłby podzielić się swoim doświadczeniem w tej kwestii?
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: praca po stomatologii

Post autor: tkasia »

Mam podobne obawy, ponieważ mam identyczną sytuację, ale wtedy uspokaja mnie moja koleżanka, której siostra jest już stomatologiem. Ona nie miała znajomości, ani pieniędzy i dała radę. I powtarza zawsze, że praca jest. Może na samym początku kolorowo nie ma, ale wszystko przyjdzie z czasem.
Mój znajomy, też już po studiach mówił, że najgorsze dla niego były pierwsze dwa lata, żeby się wdrożyć w rynek i zacząć przyzwoicie zarabiać (oczywiście obskakuje kilka klinik w ciągu tygodnia). A od kiedy dostał się na speckę raczej już nie narzeka.
Damy radę!
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: praca po stomatologii

Post autor: fenytoina »

Up - czy są tu absolwenci lek-dent którzy mogliby coś więcej powiedzieć na temat pracy po tym kierunku?
Zastanawiam się, czy rynek pracy jest jeszcze w miarę.chłonny? Wybieram się na te studia w tym roku, mimo że jedne mam już za sobą i jakiś fach w ręku już jest, ale stoma jednak pozostaje ciągle taką moją większą fascynacją i chciałabym się upewnić, czy jest sens iść na te studia i mieć nadzieję na dobrą pracę po.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości