Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

Nie chcę zaśmiecać innych wątków, ale chciałbym się podzielić moją radością.
Podjąłem już jakiś czas temu decyzję, że wymieniam Biolara na coś lepszego. Sugerując się forum oraz możliwościami finansowymi podjąłem decyzję o przedaży sprzętu foto, Biolara i zaciągnięciu kredytu na resztę i kupnie wymarzonego mikroskopu. Przez długi czas już więcej nie dokupię, ale mam wszystko co mi potrzebne na tę chwilę.

Dziś osobiście przywiozłem mój sprzęt docelowy (jak mi się wydaje) po ogromnych dodatkowych opłatach celnych, czyli mikroskop Nikona (model E600) polecany nie tylko tu, ale i w całym mikroskopowym światku.

Trochę czas jest słaby na znajdowanie mikroorganizmów, ale może podpowiecie coś co można już ze startu poogladać?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - nie było łatwo, ale się udało

Post autor: planapo »

Gratulacje! I zdjecia wrzuc, napisz cos o zestawieniu Marzenia sa po to zeby je spelniac
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mój nowy sprzęt - nie było łatwo, ale się udało

Post autor: Boguslaw »

Pokaż, pokaż i daj nacieszyć oko
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: Pickul »

Gratuluje zakupu , wrzuć obowiązkowo zdjęcia sprzetu.
Wbrew pozorom w okresie zimowym można całkiem aktywnie bawić się mikroskopią.
Przy zainteresowaniach biologicznych przede wszystkim rośliny, domowe kwiatki, paprotki itd, liście, łodygi, korzenie. Spróbuj oderwać pojedynczą warstwę komórek z liścia, najlepiej nadają się do tego grube i mięsiste egzemplarze.
Sklepy - jesteś w większym markecie na zakupach, skubnij jakiegoś listka z tulipana, róży, melisy, rozmarynu itd. Nieśmiertelna cebula, czosnek, por Sklepy zoologiczne - żywy pokarm dla rybek, kup fajną niedrogą roślinkę i poproś o wodę do słoika z akwarium, włóż do niego roślinkę i na bank, znajdziesz tak jakieś mikroorganizmy.
Chodowa pierwotniaków - woda z kramu i trochę trawy, siana
Jeżeli interesujesz się krystalizacją to idealny okres na zabawy z kryształami.
I oczywiście Twoja wyobraźnia i pomysłowość
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

wieczorem wrzuce zdjecia bo jeszcze wszystko mam popakowane w kartonach.
teraz tylko na szybko napisze co mam w zestawie.


to jest Nikon E600 z nasadka trojdrozna, okularami standardowymi 10x, miska dic i kondensorem uniwersalnym. mam do niego pryzmaty dic olejowe i olejowa soczewke z NA1.4

mam tez pryzmaty dic dla obiektywow, polaryzator do dic, analizator do dic. slowem caly zestaw.

mam tez obiektywy plan apo 2x, 4x, 10x, 20x, 40x, 60x i 100x

dodatkowo mam krazki do kontrastu fazowego i ciemnego pola.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: planapo »

mam do niego pryzmaty dic olejowe i olejowa soczewke z NA1.4
nono, gdzie to zdobyles? Kupiles taki set na raz"? Gratulacje anyway!
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

dzieki!

tak. kupilem z likwidowanego laboratorium.
wszystko bylo w zestawie dlatego sie zdecydowalem bo odpadlo mi kompletowanie.

ciekaw jestem tego dic olejowego bo nigdy nie widzialem tej soczewki na jakiejkolwiek aukcji czy w sklepie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: planapo »

Ja sie okolo 2 lata temu zastanawialem nad przejsciem na olejowe, ale nie widzialem tego nigdzie, do ofert takich jak likwidowane laby nie mam dojsc.

Extra set. Jednym slowem - jackopt
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

ja tez nie mam zadnych dojsc, ale akurat kolezanka pracuje w recepcji i jak sie dowiedziala, ze likwiduja lab to od razu mi dala znac tak, ze nawet nigdzie nie oglaszali sprzetu na sprzedaz bo ja od razu go wzialem.

fuks niesamowity

porobie troche zdjec poszczegolnych elementow zeby chociaz wrzucic do watku sprzetowego bo niektore rzeczy sa naprawde niespotykane.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: planapo »

Kolezanka wiedziala i dala znac, a Ty jej pewnie wczesniej dales, ze sie tym interesujesz. Nie ma przypadkow

Wrzucaj, buduje sie super baza wiedzy na przyszlosc. Jeszcze E1000 do kompletu brakuje
BartoS81
Posty: 258
Rejestracja: 2 lut 2010, o 20:53

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: BartoS81 »

Gratuluję i życzę dużo radości z użytkowania

Mam nadzieję, że moje podobne marzenia też się kiedyś spełnią
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: closeitup »

wrzucam obiecane zdjęcie. może się komuś przyda jak będzie chciał kompletować dic nikona.

kilka elementów bedę chciał wymienić. na przykład ten pryzmat L na olejowy. a może był jakiś powód, że lab kupił do suchej soczewki? jest dostępny pryzmat L olejowy czy może sobie tym głowy nie zawracać bo jedyny obiektyw który się łapie na pryzmat L to PA10x, który ma NA0,45?

resztę muszę poczyścić. wrzucę fotkę jak już wszystko złoże do kupy.

jutro ide łowić cokolwiek w pobliskim bajorze. jest szansa na znalezienie czegoś przy takiej niskiej temperaturze wody?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mój nowy sprzęt - Nikon E600

Post autor: planapo »

Powtorze sie, jednak niezmiennie jestem pod wrazeniem: kupic taki set za jednym razem to juz jest szok, a do tego jeszcze w Polsce. Najnowse obiektywy lambda

Nie widzialbym potrzeby kupowania olejowego pryzmatu L - NA obiektywu jestlt1, konieczna do pracy na nim NA kondensora - tez. Super by bylo przetestowac roznice miedzy olejowym a suchym, np na 100x.

O tej porze roku zbyt wiele nie wylowisz, najpewniej jakies okrzemki, skorzystaj z opcji ktore proponuje Pickul
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość