centrowanie uchwytu rewolwerowego w biolarze

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

centrowanie uchwytu rewolwerowego w biolarze

Post autor: jarud »

Mam nadzieję, że tak to się nazywa. Ustawiając oświetlenie w biolarze odkryłem, że uchwyt rewolwerowy do obiektywów jest zdecentrowany. W górę i dół można go chyba regulować śrubką, która jest w części wsuwanej w ramię mikroskopu - tyle, że ma dziwną główkę z wycięciami po bokach. Czy jest do tego specjalny klucz? A jak się reguluje na boki? Byłbym wdzięczny za wszelkie rady.
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: centrowanie uchwytu rewolwerowego w biolarze

Post autor: mikrotom »

Dlaczego sądzisz że masz zdecentrowany rewolwer , co takiego dokładnie zauważyłeś w swoim mikroskopie , nie ma czegoś takiego jak to nazywasz bocznej regulacji w rewolwerze jest wycięcie w środku miski gdzie odpowiednio wygięta blaszka zatrzymuje się w tym wycięciu i zatrzymuje obrót miski z obiektywami tego się nie reguluje
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: centrowanie uchwytu rewolwerowego w biolarze

Post autor: jarud »

Po wyjęciu kondensora, przez lupkę do KF widzę, że oświetlacz nie znajduje się w środku obrazu. Przypomniałem sobie, że wymontowałem kiedyś lustro oświetlacza podczas wyjmowania niebieskiego filtra. Może wystarczy je lepiej ustawić.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość