jezyk

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
anka1612
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2007, o 15:34

jezyk

Post autor: anka1612 »

wiem ze na medycynie wymagana jest biola chemia no i fizykayjatem um pozan no ale co z jezykami obcymi? wystarczy podstawa?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: jezyk

Post autor: Anex »

Przecież sumowane są procenty z 3 przedmiotów to po co to pytanie, nie liczy się język. Apropo od paru lat przynajmniej w Warszawie jest jeden język na medycynie.
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: jezyk

Post autor: beba »

Anex napisała:
nie liczy się język
W sumie uwazam, ze to dziwne. Jezyk tez powinien się liczyc, choćby czesciowo. Np do ilosci pkt z biol, chem i fiz dodawane 1/2 punktów za jezyk. I tak go wszyscy zdaja na maturze wiec nie jest to nic dodatkowego.
A w tej chwili lekarz powiniem moim zdaniem dość dobrze władac choc 1 obcym jezykiem.

A moze to celowa polityka (mniej lektoratów na AM) by lekarze nie uciekali nam za granice z powodu braku znajomosci jezyka
Ms.Smith
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2007, o 08:35

Re: jezyk

Post autor: Ms.Smith »

Słyszałam że na niektórych uczelniach w Polsce (niekoniecznie medycznych) certyfikat FCE albo CAE zwalnia z lektoratu z angiela i ma się wiecej wolnego (nie trzeba chodzic na te zajecia). Orientujecie się jak to jest na polskich AM-ach?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

wszystko masz w uchwałach rekrutacyjnych. CHyba FCE wystarczy na medycynie do zolnienia, na innych raczej nie. Na AM są zazwyczaj 2 jezyki nie licząc łąciny.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: jezyk

Post autor: Marzena »

Może troch nie pasuje do tematu, ale ile języków jest na medycynie lekarskim oprócz łaciny ///?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

zazwyczaj jeden.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: jezyk

Post autor: Marzena »

uff fajnie , jakby co to nie chcialabym znow niemieckiego
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

języki są raczej na marnym poziomie. Zarówno łacina jak i lektorat jezyka wspolczesnego.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:języki są raczej na marnym poziomie. Zarówno łacina jak i lektorat jezyka wspolczesnego.
to chyba zależy od nauczyciela - przez naukę angielskiego zarwałem kilka nocy, a mimo to miałem tylko 3,5 na koniec (testy, odpowiedzi ustne, opracowywanie tzw. caseów z czasopism medycznych z GB, full słówek + dialogi, streszczenia i scenki), mimo ze general engish mam na poziomie ponad fce. Wiec generalizować nie warto
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

kiedys FCE nie zwalnial z lektoratu. Trzeba bylo miec CAE.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jezyk

Post autor: Medycyna Lwów »

anka1612 pisze:kiedys FCE nie zwalnial z lektoratu. Trzeba bylo miec CAE.
nie wiem do czego to napisane jest ale mniejsza z tym. Teraz żaden certyfikat nie zwalnia, nawet wyższy od CAE.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jezyk

Post autor: Padre Morf »

to widze, ze sie zasady zmieniły bo kiedys zwalnial
zresztą angielski większość osób raczej olewała - jak ktoś chciał za granicę to szedł na kurs prywatnie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości