budowa inkubatora

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
palermoo
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, o 12:50

budowa inkubatora

Post autor: palermoo »

Witajcie,
chciałem dla siostry zrobić inkubator do wychowu drobiu. Stwierdziłem, że wyjdzie to taniej niż kupno nowego urządzenia, ale aktualnie zastanawiam się czy nie kupić gotowego modelu. Chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś na forum kto budował kiedyś inkubator do odchowu drobiu i mógłby mi doradzić czy warto samemu podjąć się takowej budowy. Największym problemem dla mnie jest znalezienie jakiejś odpowiedniej grzałki, która potrafiłaby utrzymywać stałą temperaturę i szybko powrócić do niej po otwarciu inkubatora. Jednakże zastanawiam się nad gotowym rozwiązaniem. Na jakiejś promocji rzucił mi się w oczy taki inkubator. Cena jest odpowiednia na mój budżet i dodatkowo miałbym gwarancję. Jednak chciałbym uzyskać jakieś Wasze opinie czy warto w tej cenie kupić np. taki gotowy model, czy próbować robić samemu.
Pozdrawiam
kasia1985

Re: budowa inkubatora

Post autor: kasia1985 »

Próbowałam w zeszłym roku wraz z mężem stworzyć własny inkubator i szczerze powiem szkoda czasu. Nam nie wyszedł. Mąż sprawił mi prezent i kupił inkubator półautomatyczny, właśnie w sklepie o którym wspomniałaś. Fajnie bo stworzyli do niego aplikację i sterować mogliśmy z telefonu. Co najważniejsze miałam praktycznie 100% skuteczność. Jeśli dla kogoś czas ma znaczenie, nie marnujcie czasu tylko korzystajcie z promocji.
Tomixx
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2018, o 10:39

Re: budowa inkubatora

Post autor: Tomixx »

Oczywiście polecam samemu zbudować inkubator. W tej chwili na rynku dostępnych jej wiele podzespołów z których stworzysz inkubator np. ze starej lodówki. Co do mocy grzałki- wszystko zależy od wielkości inkubatora. Ja mam u siebie dwie takie i super się sprawdzają. Jakbyś miał pytania pisz- podpowiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość